Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Kim jest Jane Doe? Zapowiedź horroru Autopsja Jane Doe 1

Znakomicie przyjęty przez krytyków film o tym, jak wiara w potęgę rozumu kapituluje przed tym, co nadprzyrodzone. Prawda jest jak śmierć. Nie ma przed nią ucieczki. Horror reżysera kultowego Łowcy trolliAutopsja Jane Doe w kinach już w styczniu, zobacz polski zwiastun.

Brian Cox i Emile Hirsch w filmie Autopsja Jane Doe.

Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. To najlepsi specjaliści w mieście, pokładający bezgraniczną wiarę w siłę ludzkiego rozumu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo.

Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem.

Brian Cox i Emile Hirsch w filmie Autopsja Jane Doe.

Inteligentny, pomysłowy i naprawdę przerażający film – slashfilm.com

Ovredal po mistrzowsku buduje napięcie – comingsoon.net

Autopsję Jane Doe wyreżyserował André Øvredal – reżyser już kultowego Łowcy trolli. Główne role dwóch patologów sądowych – ojca i syna – zagrali Emile Hirsch (Ocalony, Wszystko za życie, Obywatel Milk, Dziewczyna z sąsiedztwa) oraz Brian Cox (Troja, Red, Krucjata Bourne'a, Braveheart: Waleczne serce).

Film pojawi się w polskich kinach od 6 stycznia 2017 roku, ale już teraz mamy dla Was poniżej polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…