Captain Marvel potrzebuje reżyserki 0

Kiedy Marvel ogłosił filmowe plany dla Fazy 3, wielu fanów było najbardziej podekscytowanych faktem pojawienia się w nich Captain Marvel. Będzie to pierwszy film w Marvel Cinematic Univers z kobiecą bohaterką w głównej roli. Wciąż jest bardzo mało informacji odnośnie tego projektu, jednak Kevin Feige ogłosił ostatnio, że największym priorytetem jest znalezienie kobiecej reżyserki.

W zeszłym miesiącu Kevin Feige powiedział, że Carol Danvers będzie najbardziej wpływową postacią w MCU. Krążą plotki, że zadebiutuje w Avengers: Infinity War zanim będzie można ją zobaczyć w solowym występie w Captain Marvel, który ma wejść do kin w marcu 2019 roku. Dla Feiga najważniejsze jest, aby właściwa osoba stanęła u reżyserskich sterów. Uważa, że pracą na kobiecym filmem powinna się zająć kobieta.

Bardzo ważnym jest dla nas, aby historię kobiety, która jest uważana za najsilniejszą bohaterkę, opowiedziała kobieta… Jeśli masz kolekcjonerski kary Marvela z bohaterami i popatrzysz na poziom siły, ona wychodzi poza skalę w porównaniu do całej reszty, która wcześniej pojawiła się w filmie.

W sierpniu pojawił się raport, w którym Marvel zawęził listę potencjalnych kandydatek do Niki Caro Lesli Linka Glatter i Lorene Scafaria. Studio nie ogłosiło jeszcze oficjalnie reżyserki, ale potwierdziło Brie Larson w roli Carol Danvers. Feige zapytany, co sprawiło, że zwyciężczyni Oscara jest właściwa do tej roli, odpowiedział:

Captain Marvel to postać, która ma niezwykłą siłę niewidzianą do tej pory w naszych filmach. Potrzebowaliśmy balansu przez znalezienie kogoś, kto będzie zarówno człowiekiem z którym można się utożsamić, a do tego będzie oddziaływał na widownię, która chce zobaczyć bohaterką latającą ku słońcu. W tym samym czasie, kiedy wyląduje, nie musi być ideałem, posiada wady. Brie jest osobą, którą chcieliśmy zabrać ze sobą w tą podróż, tak samo jak Benedicta, Roberta czy Chrisa Pratta.

Scenariusz jest pisany przez Nicole Perlman i Meg LeFauve. Wciąż pozostaje nam czekać na pozostałe ogłoszenia Marvela odnośnie reżyserki i obsady.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…