Stanisław Tym kończy 70 lat 0

Stanisław Tym dzisiaj świętuje swoje 70-te urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Warto podkreślić, że Stanisław Tym to nie tylko aktor komediowy, ale także scenarzysta, reżyser i dramatopisarz. Wiele osób bardzo ceni go również jako komika, który swoim nietuzinkowym dowcipem bawi podczas występów kabaretowych.

Kadr z filmu Ryś 2006Kadr z filmu Ryś 2006

Wysłannik Pana Boga, człowiek o nieprzeciętnej inteligencji – to tylko niektóre określenie wybitnych artystów o Tymie. Filmy w których występował zyskały miano kultowych. Słynny Rejs, niezapomniany Miś, czy też Rozmowy kontrolowane to tylko mały ułamek bogatej kariery zawodowej Stanisława Tyma. Niedawno powrócił w Rysiu, którego sam wyreżyserował i znowu zapełniły się sale kinowe.

Jest niezwykle uważnym obserwatorem, mistrzem słowa i wyszukanego dowcipu. Ma to od dziecka. Narysował laurkę z portretem babci, zanim ją wręczył, babci wyskoczył pryszcz – natychmiast uaktualnił swoje dzieło – pisze Krystyna Lubelska w Polityce.

Nie cierpi kłamstwa, udawania, intryg, lizusostwa, braku tolerancji. Nie obchodzi mnie, kto z kim śpi, byle się mógł wyspać. Czekamy na kolejne filmy, bo obcowanie z Tymem zawsze owocuje czymś wyjątkowym

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…