Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Weekend z filmem irańskim w kinie Kultura w Warszawie 0

Kino Kultura zaprasza w dniach 25-27 listopada 2016 roku na weekend z filmem irańskim. Jest to jedna z niewielu okazji, żeby na dużym ekranie zobaczyć produkcje perskiej kinematografii. Wstęp wolny!

Program Weekendu Kina Irańskiego w Warszawie:

25.11 (piątek)
19:00 "Robot" (Adam Ahani, 2012) reż. Rahim Behboodifar (sala Rejs)

W trosce o wszechstronny rozwój syna ojciec zapewnia mu dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i gadżetów. Z czasem staje się to źródłem trudności i problemów. 12-letni Sina miesza świat gier komputerowych z rzeczywistością.

26.11 (sobota)
19:00 "Niebo mojej matki" (My Mother’s Blue Sky. 2014) reż. Ali Gvavitan (sala Rejs)

Amir ma 8 lat. Stracił ojca i mieszka z matką na wzgórzu z dala od wioski. Utrzymują się z małej kopalni, dzięki czemu mogą być całkowicie niezależni. Właściciel położonej w okolicy potężnej kopalni próbuje przejąć kontrolę nad pozostałymi mniejszymi firmami wydobywczymi. Gdy umiera matka Amira rada wioski postanawia przenieść, żyjącego teraz samotnie w górach, chłopca z powrotem do wioski i odebrać mu kopalnię. Amir przeciwstawia się jednak tej decyzji, ponieważ chce realizować plany i spełnić życzenia matki.

27.11 (niedziela)
19:00 "Syn Marii" (Pesar-e Mariam, 1998) reż. Hamid Jebelli (sala Rejs)

Film opowiada historię chłopca, który mimo nieprzychylności ze strony ojca i babci, zaprzyjaźnia się z księdzem i jego młodszym bratem. Dzięki tej przyjaźni, uczy się tolerancji wobec chrześcijan w Iranie po rewolucji.

Więcej informacji na www.kinokultura.pl

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…