Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Cartoon Network triumfuje na tegorocznej gali rozdania nagród BAFTA 0

Największy sukces tegorocznej gali rozdania Nagród Dziecięcych Brytyjskiej Akademii (BAFTA) odniosły seriale Cartoon Network. Kanał zdobył aż trzy wyróżnienia – za najlepszy scenariusz i animację dla Niesamowitego świata Gumballa oraz za najlepszą międzynarodową produkcję dla Między nami, misiami.

materiały prasowe

Niesamowity świat Gumballa triumfował w czasie tegorocznego rozdania Nagród Dziecięcych Brytyjskiej Akademii (BAFTA). Serial zdobył główną nagrodę w kategoriach "Najlepszy Scenariusz" oraz "Najlepsza Animacja". Tegoroczna nagroda jest już ósmą z kolei statuetką BAFTA zdobytą przez twórców zabawnej kreskówki. To jednak nie wszystkie nagrody zdobyte przez ekipę Cartoon Network – w kategorii "Najlepsza produkcja międzynarodowa" zwyciężył serial Między nami, misiami.

Między nami, misiami opowiada o przygodach trzech misiów, którzy starają się odnaleźć w skomplikowanym świecie ludzi. Serial miał w tym roku bardzo silną konkurencję – w tej samej kategorii nominowane były SpongeBob Kanciastoporty, Nowhere Boys i Piotruś Królik. Z kolei serial o przygodach niebieskiego kota Gumballa i jego przyrodniego brata Darwina pokonał takie produkcje, jak Baranek Shaun, Stick Man i Falsyfikot z kanału Disney XD.

To był niesamowity wieczór dla Cartoon Network! Niesamowity świat Gumballa i Między nami, misiami to wspaniali reprezentanci tego, na czym nam najbardziej zależy – zabawnych, zuchwałych i jedynych w swoim rodzaju serialach, które kochają widzowie na całym świecie. To wielki zaszczyt być docenionym przez Brytyjską Akademię, jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia.

powiedział Ian McDonough, Senior Vice President and Managing Director na Północną Europę w Turner

Tegoroczna gala Nagród Dziecięcych Brytyjskiej Akademii odbyła się w The Roundhouse w londyńskiej dzielnicy Camden. Poprowadził ją raper Doc Brown. Niespodzianką było pojawienie się na czerwonym dywanie Bójki, Bajki i Brawurki, bohaterek serialu Atomówki.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…