Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Szczęście świata - Pożądali jej wszyscy. Ale miłości nie dał nikt. 2

Prezentujemy oficjalny plakat filmu Szczęście świata. Nagrodzony na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni obraz Michała Rosy z Karoliną Gruszką, Krzysztofem Stroińskim i Agatą Kuleszą w kinach od 23 grudnia 2016 roku.

Karolina Gruszka jako Róża w filmie Szczęście świata, fot. Aleksandra Zimny.

Szczęście świata to pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie produkcji, przywodzącej na myśl światowe hity Amelia i Grand Budapest Hotel, wystąpiły topowe nazwiska polskiej kinematografii, m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński.

Szczęście świata zostało nagrodzone dwoma nagrodami – dla najlepszej muzyki i scenografii – na tegorocznej, 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Za reżyserię tego obrazu odpowiada Michał Rosa, twórca wielokrotnie nagradzanych filmów: Co słonko widziało, Cisza i Rysa. Autorem niezwykle zmysłowych i wysmakowanych zdjęć w filmie jest jeden z najzdolniejszych polskich operatorów, Marcin Koszałka.

Dystrybutor filmu zaprezentował właśnie oficjalny plakat filmu Szczęście świata, jest równie klimatyczny:

Zmysłowy.

Artur Zaborski, Interia.pl

Magiczna podróż po namiętność.

Kamil Bryl, Filmoznawcy.ug.edu.pl

Stylowe, lekkie i przyjemne kino.

Łukasz Adamski, Wpolityce.pl

Zachwyca wizualnym dopracowaniem.

Małgorzata Czop, Fdb.pl

Piękna Karolina Gruszka zachwyca. Przypomina tu Amelię.

Marcin Radomski, Onet.pl

Tomasz Borkowski i Karolina Gruszka w filmie Szczęście świata, fot. Aleksandra Zimny.

Warszawski dziennikarz i bon vivant, Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu" Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald (Mateusz Lickindorf i Grzegorz Palkowski).

Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

Szczęście świata wejdzie do kin 23 grudnia 2016 roku. Tymczasem możecie przeczytać całą recenzję Małgorzaty Czop:

Recenzja: Szczęście świata – nieuchwytna rzecz, która z łatwością przenika przez palce.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…