Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

'Komunia' Anny Zameckiej od dzisiaj w kinach! 2

Komunia odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość. Film od dzisiaj jest wyświetlany w wybranych kinach studyjnych, a dwa dni po premierze kinowej, 27 listopada, Komunia zostanie wyemitowana w HBO.

Ola i Nikodem, bohaterowie filmu Komunia, reż. Anna Zamecka, fot. Aurora Films.

Od 25 listopada Komunia w reżyserii Anny Zameckiej, pełnometrażowy debiut dokumentalny produkcji HBO Europe, Wajda Studio oraz Otter Films, z producentem wspierającym MX35, w dystrybucji Aurora Films, pojawił się w wybranych kinach studyjnych. Uzupełnianą listę kin, które wyświetlają nagradzany dokument można zobaczyć w wydarzeniu facebookowym.

Dwa dni po premierze kinowej, 27 listopada, Komunia zostanie wyemitowana w HBO – kalendarz kolejnych emisji HBO i HBO2 znajduje się tutaj, film od 27 listopada dostępny będzie także w HBO GO!

Komunia zwyciężyła w Tygodniu Krytyki Filmowej Locarno i w Konkursie Dokumentalnym WFF. Film otrzymał nagrodę Silver Eye dla Najlepszego Dokumentu Pełnometrażowego na targach filmu dokumentalnego East Silver. W ostatnim czasie uczestniczył także w DOK Leipzig, IDFA, Camerimage, zdobył nagrody na MFF w Bratysławie i MFF w Mińsku. Projekt filmu był rozwijany podczas Programu DOK PRO w Szkole Wajdy – reżyserka Anna Zamecka brała udział w edycji 2011/2012 programu.

Ola, bohaterka filmu Komunia, reż. Anna Zamecka, fot. Aurora Films.

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy.

Nastoletni Nikodem jest podopiecznym Fundacji SEDEKA. Zbieramy na jego terapię i rehabilitację. Więcej informacji: (kliknij tutaj).

Zapraszając Was na seans prezentujemy poniżej zwiastun dokumentu, a także zachęcamy do przeczytania recenzji Bernadetty Trusewicz:

Recenzja: Dzieci muszą wydorośleć w przyspieszonym tempie i na skróty.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…