Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Newt Scamander przebywał w Hogwarcie w filmie Więzień Azkabanu! 1

Magiczny świat Harry’ego Pottera żyje i ma się doskonale. Najnowszy film z uniwersum zarabia krocie na całym świecie i potwierdza, że ludzie wciąż kochają świat wymyślony przez J.K. Rowling.

Jak doskonale wiecie, akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozgrywa się na długo przed wydarzeniami związanymi z samym Harrym Potterem. Nie oznacza to jednak, że jedynym powiązaniem Newt Scamandera z filmami o przygodach młodego czarodzieja z blizną na czole jest jego książka o magicznych stworach. Obecnie ta postać jest na ustach wszystkich fanów serii. Niektórzy z nich przypominają ciekawą rzecz z filmu Harry Potter i Więzień Azkabanu.

Oczywiście oglądając filmy osadzone w tym magicznym świecie należy pamiętać o jednej rzecz: nie mrugaj, bo możesz coś przeoczyć. I właśnie jedną z takich rzeczy jest ta, o której tutaj teraz pisze. Jeśli pamiętacie, Harry otrzymał od Freda i George’a Weasley’ów magiczną Mapę Huncwotów, która pokazywała wszystkie szczegóły Hogwartu, włączając w to poruszających się po nim mieszkańców, uczniów, nauczycieli, i tak dalej. Gdy dobrze się przyjrzymy okaże się, że jednym z nazwisk, które pojawia się na mapie jest… Newt Scamander.

Prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia i jest to tylko i wyłącznie easter egg przygotowany przez Alfonso Cuarona. Dla fanów z pewnością jest to fajny smaczek.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…