Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Miłość? Co to takiego? – aKINO w grudniu 0

Za nami cztery miesiące tworzenia, poznawania i oglądania. Zajmowaliśmy się tożsamością, kreatywnością, sportowymi wyzwaniami i historią, i tą małą, prywatną i tą dużą, wspólną. Teraz przyszedł czas na – uwaga, uwaga – miłość. Grudzień w aKINIE upłynie pod hasłem aaa kocham!

Czym jest miłość? Tego się chyba nie da zdefiniować. Dlatego w grudniu po prostu kochamy i pokazujemy to światu. I oczywiście zastanawiamy się nad tym, o co w tej miłości chodzi: co to jest i po co to jest? Czy można kogoś i kochać i nie lubić jednocześnie? I czy można kochać chociaż się wie, że się nie powinno? Czy wszystkich kocha się tak samo, a może każdego trochę inaczej? Dlaczego to jest takie skomplikowane i czy już zawsze tak będzie? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w grudniu.

W ich znalezieniu pomogą nam filmy – w grudniowym repertuarze znalazła się m.in. koreańska ekranizacja literackiego przeboju Barbary O’Connor, "Jak ukraść psa", czyli opowieść o wielkim planie 10-letniej Ji-so, próbującej zdobyć pieniądze na dom dla siebie, mamy i brata. Jak? Żądając okupu za ukochanego psa pewnej bardzo bogatej starszej pani. Co jeszcze? Najstarsi widzowie będą mogli obejrzeć Kochanków z Księżyca Wesa Andersona, a najmłodsi m.in. historię pewnego słonia, który bardzo, bardzo pragnie zostać cyklistą, pt. "Słoń i rower".

Seanse to oczywiście nie wszystko – aKINO to też aktywności. Po grudniowych projekcjach będziemy wspólnie robić serduszka origami. Można je też złożyć w domu – instrukcję znajdziecie na naszej stronie internetowej www.akinoprojekt.pl, w zakładce do pobrania. Każde takie serduszko przekażemy pewnej unikalnej w skali światowej, jednej z najważniejszych w Polsce, niesamowitej, wielkiej i świątecznej akcji charytatywnej, która już w styczniu będzie miała swój 25. Finał. Z zebranych serduszek, tworzyć będziemy "Ściany serc" w szpitalach, domach opieki, świetlicach środowiskowych. Niech inni poczują Waszą miłość. Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Dział Edukacji to część Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Od 2005 r. prowadzimy projekty upowszechniające wartościowe kino dla dzieci i młodzieży. Naszymi najważniejszymi inicjatywami są: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, czyli całoroczne cykle filmowe dla szkół, Festiwal Filmowy Kino Dzieci oraz program dystrybucyjny Dzieciaki na Horyzoncie.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…