Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Will i Grace - klasyka humoru na ekranie FOX Comedy już w grudniu! 0

Już 8 grudnia na antenie FOX Comedy zagości zabawny aktorski kwartet, doskonale znany wielbicielom seriali z lat 90. Will i Grace, w Polsce znany także pod tytułem Para nie do pary, to opowieść o losach dwójki tytułowych bohaterów – Willa Trumana i Grace Adler.

Megan Mullally, Eric McCormack, Debra Messing i Sean Hayes, fot. Chris Haston/FOX.

W tych tytułowych rolach na ekranie pojawiają się Eric McCormack (Pułapki umysłu, Cudotwórca) i Debra Messing (Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia, Tajemnice Laury). Will i Grace są najlepszymi przyjaciółmi. Will jest prawnikiem i homoseksualistą z nienagannymi manierami, a Grace dekoratorką wnętrz, zaręczoną z prawdziwym kretynem. Jej nienaganna figura zupełnie nie współgra z jej niepohamowanym pociągiem do jedzenia. Kiedy związek Grace się rozpada, dziewczyna przeprowadza się do swojego najlepszego przyjaciela Willa. W efekcie zamieszkują ze sobą na stałe.

Wspólne mieszkanie Willa i Grace w Nowym Jorku często odwiedzają Karen Walker grana przez Megan Mullally (Scenki z życia), oraz Jack McFarland, w którego wciela się Sean Hayes. Karen to opryskliwa asystentka Grace, bon vivantka i lekomanka, korzystająca z życia i każdej sytuacji, by wypić i poznać kolejnego faceta, którego mogłaby poślubić… dla pieniędzy. Z kolei przyjaciel Willa – Jack, jest ekstrawaganckim, wyzwolonym gejem, który pomógł Willowi ujawnić swoją orientację.

Ta mieszanka osobowości może oznaczać tylko jedno, kosmiczną dawkę ciepłego, błyskotliwego humoru, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie.

Twórcami przebojowego życia 4 przyjaciół są David Kohan i Max Mutchnick – ojcowie takich produkcji jak Cudowne lata czy Jak ojciec coś palnie, to…

Czy wiesz, że?

• Przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku bohaterowie i bohaterki serialu powrócili na ekrany w klipie nakręconym z okazji wyborów prezydenckich.

• W Polsce, po raz pierwszy, serial wyemitowała stacja Wizja jeden. Sitcom był emitowany pod tytułem Para nie do pary. Ze względu na likwidację stacji emisja została zakończona po 1. sezonie.

Will i Grace ma na swoim koncie 83 nominacje do nagrody Emmy i 16 statuetek.

• Serial był 27 razy nominowany do Złotego Globu.

Will i Grace jest jednym z 3. sitcomów w historii, w których wszyscy główni aktorzy (McCormack, Messing, Hayes i Mullally) zdobyli przynajmniej jedną nagrodę Emmy.

• W latach 2001-2005 Will i Grace był sitcomem o najwyższej oglądalności wśród dorosłych widzów w USA.

• W serialu wystąpiło 5. laureatów Oscara, 9. zdobywców Złotego Globu i 6. laureatów. Na planie pojawili się m.in. Madonna w roli sekretarki, Cher – jako drag queen, Kevin Bacon, Janet Jackson i Jennifer Lopez w autoparodii oraz Britney Spears w roli młodej prezenterki chrześcijańskiej telewizji.

• Serial był emitowany w 54. krajach świata, w tym m.in. w Libanie, Południowej Afryce, Turcji, Indiach, Izraelu i niektórych krajach arabskich.

PREMIERA 1. SEZONU: CZWARTEK 8 GRUDNIA OD GODZ. 18:15 (4 ODCINKI).
Emisja od poniedziałku do piątku od 19:10 (2 odcinki) na FOX Comedy.

PREMIERA 2. SEZONU: CZWARTEK 22 GRUDNIA OD 19:10 (2 ODCINKI).
Emisja od poniedziałku do piątku od 19.10 (2 odcinki) na FOX Comedy.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…