Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Fantastyczne zwierzęta mają już pół miliarda dolarów 0

Warner Bros. Pictures może świętować. Najnowsze widowisko, za które odpowiada wytwórnia, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, znakomicie radzi sobie pod względem finansowym. Obraz przekroczył właśnie pół miliarda dolarów!

Pierwszy ze spin-offów, a jednocześnie prequel Harry’ego Pottera zarobił na amerykańskim rynku 161 mln dolarów. Do tego dorzucił 344 mln dolarów z reszty świata. Jak łatwo policzyć Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć mają już na swoim koncie łącznie 505 mln dolarów.

Jesteśmy szczęśliwi z powodu sukcesu tej nowej przygody, a także dlatego, że to początek nowej i ekscytującej franczyzy studia. Wraz z twórczynią Fantastycznych zwierząt, niesamowitą J.K. Rowling, stworzyliśmy wciągającą historię, która odbiła się szerokich echem wśród krytyków i widowni na całym świecie. Gratulujemy jej, reżyserowi Davidowi Yatesowi, wspaniałej obsadzie i wszystkim zaangażowanym w ten film.

powiedziała Sue Kroll z Warner. Bros

Na ten moment wydaje się, że ostateczny wynik filmu będzie wynosił 750-775 mln dolarów. Oznaczałoby to, że byłby to najgorszy finansowy wynik w uniwersum Pottera. Do tej pory najgorzej zarabiał Więzień Azkabanu, który zgromadził na swoim koncie 796 mln dolarów. Trzeba jednak pamiętać, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to dopiero początek nowej serii.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…