Ruszyły zdjęcia do Valkyrie 0

Dziś w Berlinie ruszyły prace na planie dramatu wojennego Valkyrie.

Obraz, w którym główną rolę zagra Tom Cruise, wyreżyseruje Brian Singer. Oparty na faktach scenariusz stworzyli Christopher McQuarrie i Nathan Alexander. Film opowiada o dwóch generałach, którzy pod koniec II wojny światowej zaplanowali zamach na Hitlera. Cruise wcieli się w postać Clausa von Stauffenberga, inicjatora spisku, a u jego boku zagrają Kenneth Branagh, Bill Nighy, Patrick Wilson, Stephen Fry, Tom Wilkinson oraz Carice van Houten.

- Valkyrie to opowieść nie tylko ekscytująca, ale także prawdziwa i istotna dla całej historii – twierdzi Singer. – Ja i Chris McQuarrie od dawna chcieliśmy ją zekranizować. Bardzo się cieszę, że udało nam się zaangażować do udziału w projekcie Toma Cruise'a.

- Zapewniam, że widzowie nie będą mogli usiedzieć w miejscach – przekonuje Paula Wagner, przewodnicząca studia United Artists. – Chcemy przypomnieć światu, że podczas II wojny światowej nawet w szeregach niemieckich wojsk znaleźli się ludzie, którzy postanowili przeciwstawić się nazistowskiemu reżimowi.

Premiera filmu planowana jest na lato 2008 roku.

Tom Cruise na planie filmu / movieweb.comTom Cruise na planie filmu / movieweb.com

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…