Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rooney Mara wspiera Deva Patela w filmie Lion. Droga do domu 0

Rooney Mara partneruje Devowi Patelowi w filmie zainspirowanym prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości – Lion. Droga do domu. Film na naszych ekranach oglądać będziemy od dziś.

materiały prasowe

Mara zagrała w nim Lucy, dziewczynę, która wspiera Saroo Brierleya (Patel), zaadoptowanego w dzieciństwie przez parę Australijczyków, w jego poszukiwaniach rodzinnego domu i biologicznej rodziny. Producent Emile Sherman tak mówił o tej postaci: Lucy, pełna czułości, ale i niepokoju, chce pomóc Saroo, lecz to nie jest łatwe. Splot skomplikowanych uczuć Rooney potrafiła oddać z niezwykłą subtelnością i siłą.

Reżyser Garth Davis był zachwycony intensywnością gry aktorki: Lucy jest cicha, a twarz Rooney potrafi krzyczeć, choć jej postać często nic nie mówi. To było wprost niewiarygodne.

Scenarzysta Luke Davies podkreślał z kolei wielką emocjonalną siłę historii Saroo: Strata matki i odzyskanie matki – dla mnie ta opowieść ma mitologiczne piętno i jednocześnie jest dla każdego zrozumiała.

Mara, która jest założycielką organizacji dobroczynnej Faces of Kibera, pomagającej sierotom z biednej dzielnicy kenijskiej stolicy Nairobi, wyjątkowo dobrze potrafiła zrozumieć jej przesłanie. Zaś współpraca aktorki z reżyserem ułożyła się tak dobrze, że obecnie Mara pracuje już nad tytułową rolą w jego następnym filmie – "Mary Magdalene".

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna wspierany przez ukochaną, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Mimo wielkiej determinacji, posiada zaledwie strzępy wspomnień, które mogą doprowadzić go do celu.

Lion. Droga do domu w kinach od 2 grudnia!

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…