Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Emma Stone i jej marzenia 1

Dziewczyna Spidermana (prywatnie też), pisarka Służących, neurotyczna córka Birdmana. Emma Stone to niewątpliwie jedna z najbardziej charakterystycznych hollywoodzkich aktorek.

Emma Stone w filmie La La Land, fot. Monolith Films.

Lada chwila zaśpiewa i zatańczy z Ryanem Goslingiem w najnowszym filmie Damiena Chazelle'a La La Land. Oscarowy czarny koń pojawi się na ekranach naszych kin od 20 stycznia 2017 roku.

Urodzona w Arizonie Stone jako nastolatka była członkinią Valley Youth Theatre w Phoenix, w którym jako 11-latka wystąpiła w swojej pierwszej produkcji "O czym szumią wierzby". Kiedy Emma miała 15 lat jej rodzina przeniosła się do Los Angeles. Tam Stone coraz częściej zaczęła chodzić na castingi. Jej wizytówką był "chrypliwy głos". Aktorka zaczynała od takich filmów jak Zombieland, Duchy moich byłych czy Papierowy bohater. Przełomem w karierze okazał się angaż w filmie Łatwa dziewczyna, rola przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Kolejne role, m.in. w Służących czy Birdmanie, zdobyły uznanie zarówno widzów jak i krytyków.

W La La Land Emma Stone wciela się w postać Mii, początkującej aktorki która nie potrafi wyrwać się z błędnego koła dorabiania do czynszu w kawiarni oraz niekończących się castingów. Nic jednak nie zapowiada, aby choć o milimetr przybliżyła się do zrealizowania swoich marzeń. Wszystko ulega zmianie, gdy na jej drodze pojawia się Sebastian (Ryan Gosling).

Ryan Gosling i Emma Stone w filmie La La Land, fot. Monolith Films.

Emma była wspaniała, świetnie radziła sobie ze śpiewem i tańcem, a także niewerbalnym wyrażaniem licznych emocji Mii. Uważam, że to jedna z najlepszych aktorek naszych czasów i wystarczy oprzeć się na jej twarzy i języku ciała, bez korzystania z dialogów, żeby stworzyć coś wybitnego.

Emma sprawiła, że Mia stała się postacią z krwi i kości. Widać w niej przyszłą gwiazdę filmową, ale ma w sobie także coś autentycznego, po prostu ludzkiego, z czym widzom będzie bardzo łatwo się utożsamić.

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie.

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

La La Land w polskich kinach od 20 stycznia 2017 roku, tymczasem zobaczcie polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…