Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gillian Anderson i Jamie Dornan powracają w trzecim sezonie serialu Upadek 0

Gillian Anderson i Jamie Dornan powracają w trzecim sezonie serialu Upadek. Premiera w Cinemax już dzisiaj, 5 grudnia o godz. 20.00. Cały nowy sezon serialu jest dostępny w całości w HBO GO również od dzisiaj.

Najnowszy, trzeci sezon serialu Upadek można obejrzeć już w poniedziałek, 5 grudnia. Tego dnia Cinemax wyemituje premierowo pierwsze dwa odcinki serialu, a w HBO GO udostępniony jest już cały nowy sezon. W rolach głównych ponowie wystąpią Gillian Anderson i Jamie Dornan.

Upadek to realistyczny serial kryminalny, łączący elementy psychologicznego thrillera z wątkami obyczajowymi. Akcja rozgrywa się w Belfaście, w Irlandii Północnej. W najnowszym sezonie ambitnej detektyw Stelli Gibson (Gillian Anderson) udaje się wreszcie schwytać okrutnego seryjnego mordercę Paula Spectora (Jamie Dornan), który terroryzował miasto. Zanim jednak zabójca odda się wymiarowi sprawiedliwości, zostaje ranny podczas policyjnej obławy i trafia do szpitala. Ciężki stan zdrowia Spectora uniemożliwia postawienie go przed sądem. Tymczasem sprawę zaczynają komentować media. Działania funkcjonariuszy państwowych poddawane są krytyce.

Dwa pierwsze sezony serialu spotkały się z uznaniem widzów i krytyków. Produkcja otrzymała liczne wyróżnienia, w tym m.in. trzy statuetki irlandzkiej nagrody IFTA oraz nominację do BAFTY w kategorii „najlepszy miniserial”.

W główne role wcielają się nominowany za swoją kreację do BAFTY Jamie Dornan (50 twarzy Greya) oraz gwiazda kultowego serialu Z Archiwum X, zdobywczyni Złotego Globu Gillian Anderson. Partneruje im m.in. Colin Morgan (Przygody Merlina, Łowca i Królowa Lodu). Pomysłodawcą tej mrocznej, pełnej napięcia produkcji jest zdobywca dwóch nominacji do telewizyjnej BAFTY, Allan Cubitt (film TV Sherlock Holmes i sprawa jedwabnej pończochy).

Dwa pierwsze odcinki nowego, trzeciego sezonu serialu Upadek będą mieć premierę w Cinemax dzisiaj, 5 grudnia o godzinie 20.00. Wszystkie trzy sezonu serialu Upadek, wraz z najnowszym sześciodocinkowym sezonem, są już od dziś dostępne w HBO GO.

Trailer trzeciego sezonu serial Upadek.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…