Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Budzik Piotra Małeckiego najlepszym dokumentem 10. Festiwalu GRAND OFF 0

W sobotę, 3 grudnia, w warszawskim Kinie Luna wręczono statuetki Festiwalu GRAND OFF w 11 kategoriach. Wśród zwycięzców, w kategorii dokumentalnej, znalazł się film produkcji Wajda Studio – Budzik w reżyserii Piotra Małeckiego. Gratulujemy całej ekipie!

Festiwal GRAND OFF odbywa się w Warszawie od 2006 roku. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez Komisję Nominacyjną. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 60. znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30. krajów.

Budzik w reżyserii Piotra Małeckiego opowiada o Cyprianie, Filipie, Oli i Kubie – czworgu spośród piętnaściorga młodych pacjentów podwarszawskiej kliniki Budzik. Od dłuższego czasu są w śpiączce. Ich rodzice są zdeterminowani, by pomóc im wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historię ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

Dokument uczestniczył w szeregu polskich i zagranicznych festiwali, m.in.: Polish Film Festival in America, Off Cinema, Vilnius International Film Festival, a swoją światową premierę miał na festiwalu DOK Leipzig.

Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych:

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: Ares Ceylan za „Puppenspiel” (Szwajcaria)
NAJLEPSZY SCENARIUSZ: Leo Favier za „Qui N’a Pas Sa Part D’Ombre” (Francja)
NAJLEPSZA REŻYSERIA: Juanjo Gimenez za „Timecode” (Hiszpania)
NAJLEPSZE ZDJĘCIA: James Watson za „The secret world of Foley” (Wielka Brytania)
NAJLEPSZY MONTAŻ: Matthew Jeffrey za „Henry” (Wielka Brytania)
NAJLEPSZY DOKUMENT: Piotr Małecki za „Budzik” (Polska)
NAJLEPSZA ANIMACJA: Lucie Sunkova za „L’Arbre” (Francja)
NAJLEPSZA AKTORKA: Nikola Raczko za „Kroki” (Polska)
NAJLEPSZY AKTOR: Malcolm Ellul za “The Maltese Fighter” (Malta)
NAJLEPSZY FILM POLSKI: "Lokatorki", reż. Klara Kochańska (Polska)
NAJLEPSZA FABUŁA: „Riders”, reż. Jesper Vidkjaer Rasmussen (Dania)

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…