Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Dracula: Historia nieznana nie wejdzie w skład uniwersum potworów 0

Universal jest w trakcie rekrutacji kultowych monstrów, by stworzyć z ich udziałem swoje własne, potworne uniwersum. Pierwszym filmem rozpoczynającym kreację nowego świata będzie nadchodząca Mumia Alexa Kurtzmana, choć pierwotnie miał nim być Dracula: Historia nieznana. Wszystko wskazuje na to, że fatalna wariacja nad origin story słynnego wampira poszła już przez studio w zapomnienie.

Alex Kurtzman uczestniczył ostatnio w konferencji prasowej związanej z publikacją pierwszego zwiastuna Mumii. Zapytany, czy Dracula: Historia nieznana wejdzie w skład uniwersum potworów odpowiedział krótko – nie. To ciekawe, gdyż jeszcze kilka miesięcy temu odtwórca roli tytułowego wampira, Luke Evans, informował, że powróci do postaci bezwzględnego władcy i krwiopijcy.

Trwały rozmowy i zebrania… Duży format wydaje się być atrakcyjny dla wszystkich istot, do których [Universal] ma prawa. O tym będzie się mówić. Nie wiem tylko, jak studio chce to pokazać. Ten plan wypali, w końcu wszystkie potwory pochodzą z tej samej, mrocznej sfery. Skoro w jednej scenie pojawił się Kapitan Ameryka, Thor i Iron Man, to dlaczego nie mogłoby się udać z Wilkołakiem, Niewidzialnym człowiekiem, Draculą i Mumią?

powiedział Evans w trakcie rozmowy z Latino Review.

Ostatecznie Dracula: Historia nieznana okazał się niewypałem, a filmem rozpoczynającym uniwersum ma być przyszłoroczna Mumia. Jej reżyser wyjawił w trakcie konferencji prasowej, że nie chce stworzyć produkcji stricte pod fundament wznoszącego się świata potworów – jego widowisko ma być po prostu dobre.

Wydaje mi się, że próbując stworzyć uniwersum, nie należy myśleć o tworzeniu uniwersum. Jeśli chcesz do niego wrócić, jedyną przeszkodą, która staje ci na drodze, jest widownia. Trzeba stworzyć najpierw kilka dobrych filmów solowych. Publiczność musi pokochać te produkcje oraz ich bohaterów – dopiero wtedy można zacząć się bawić w przeplatanie różnych historii. Nie można też rozpoczynać prac od stwierdzenia skonfrontujmy ich wszystkich! Mumia musi przypaść Wam do gustu. Wtedy dopiero stanie się początkiem większego uniwersum. Jeśli się uda, to świetnie!

stwierdził reżyser Mumii.

Wydaje się, że Kurtzman zrozumiał politykę produkcji Marvela (w przeciwieństwie do Warner Bros. kreującego uniwersum DC). Może to zwiastować nowym, solidnym światem ludzi i potworów, rozwijającym się na wielu płaszczyznach.

Mumia trafi do kin 9 czerwca 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…