Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

IX Epizod Gwiezdnych Wojen już wkrótce trafi do studia 0

Twórcy Star Warsów nie próżnują w pracy i zdjęcia do IX Epizodu rozpoczną się już w kwietniu 2017 roku. Film powstanie w Londynie, w Pinewood Studios gdzie wcześniej nakręcono Przebudzenie Mocy, Łotra 1. oraz VIII odsłonę serii. To ciekawe, bowiem premiera Epizodu IX przewidziana jest dopiero na 23 maja 2019 roku.

Data premiery nie została potwierdzona przez studio Disneya ani Lucasfilm, przez co 23 maja nie wydaje się wiarygodnym terminem – po pierwsze, to czwartek; po drugie, każda z dotychczasowych najnowszych odsłon Gwiezdnych Wojen debiutowała bądź dopiero zadebiutuje w grudniu (Przebudzenie Mocy – 18 grudnia 2015, Łotr 1. – 16 grudnia 2016, Epizod VIII – 15 grudnia 2017). Możliwe zatem, że data premiery IX części zostanie jeszcze zmieniona.

Z drugiej strony na 25 maja 2017 przewidziany jest film poświęcony przygodom najsłynniejszego cwaniaka gwiezdnej sagi – Hana Solo. Data ta jest szczególnie ważny, gdyż będzie to równo 30 rocznica powstania Star Warsów (Nowa nadzieja pojawiła się w kinach 25 maja 1977), a wielu krytyków i fanów uważa, że to właśnie produkcja poświęcona pilotowi Sokoła Milenium jest najbardziej oczekiwanym widowiskiem z całej serii. Możliwe zatem, że spin-off rozpocznie nową modę wydawania Gwiezdnych Wojen na wiosnę.

Reżyser IX Epizodu, Colin Trevorrow, poinformował fanów w ubiegłym miesiącu, że planuje nakręcić swój film na 65mm taśmie. Twórca chce w ten sposób zwiększyć walory wizualne swojego obrazu. Pozostałe Epizody nakręcone zostały na taśmie 35mm.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…