Zwiastun Dunkierki Nolana na specjalnych pokazach Łotra 1 0

W ciągu niespełna dwóch tygodni ukaże się spin-off Gwiezdnych Wojen – Łotr 1 z wytwórni Disney i LucasFilm. Studio filmowe zamierza prawdopodobnie wypuścić specjalną 70-milimetrową wersję filmu, która trafi jedynie do kilkunastu kin w Stanach Zjednoczonych, wraz z którą odtwarzany będzie fragment najnowszego filmu Christophera Nolana.

Przed projekcją Warner Bros. przedstawić ma 7-minutowy prolog dziejącego się w czasach II wojny światowej filmu Christophera Nolana Dunkierka, którego premiera zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku. Dzieło dotyczy historycznej ewakuacji żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego z francuskiego portu Dunkierka do Wielkiej Brytanii z ogarniętej niemiecką inwazją Francji.

Jak na razie informacja o projekcji prologu filmu nie została oficjalnie potwierdzona przez producentów. Nie uzyskano żadnego potwierdzenia, czy zwiastun dołączony zostanie do standardowych projekcji kinowych. Uważa się, że fragment nowego filmu Nolana będzie pokazywany jedynie na pokazach specjalnych Łotra 1. Nie wiadomo też, czy dystrybutorzy zamierzają opublikować zwiastun Dunkierki w Internecie, po jego premierze w kinach.

Przy okazji tych wiadomości warto cofnąć się do roku 2015, kiedy twierdzono, że Gareth Edwards, reżyser Łotra 1, zamierza nakręcić swój najnowszy film przy użyciu IMAXowej taśmy 70-milimetrów, podobnie jak uczynił to Quentin Tarantino w Nienawistnej ósemce. Pomimo porzucenia tego pomysłu, film Edwardsa będzie miał swoją projekcję w tej technologii w kilkunastu kinach. Warto również wspomnieć, że Colin Trevorrow – reżyser IX części sagi Gwiezdnych Wojen – przedstawił swoje plany dotyczące kręcenia filmu przy użyciu taśmy 65-milimetrowej, a następnie odtworzenie go w technologii 70-milimetrowej, co jest kolejną analogią do Nienawistnej ósemki.

Christopher Nolan – reżyser Dunkierki – ma dość długie doświadczenie z używaniem technologii IMAX podczas kręcenia wielu scen w swoich filmach. Jego najnowsze dzieło zawierać będzie prawdopodobnie ponad 100 minut materiału nakręconego przy użyciu 65-milimetrowej taśmy, co uczyniłoby film rekordowym pod względem liczby scen nakręconych w tej technologii. Od czasu wydania ostatniego zwiastuna Dunkierki w sierpniu, studio nie opublikowało żadnych innych materiałów filmowych dotyczących filmu. Okazuje się jednak, że nieliczni szczęśliwcy ujrzą nowy materiał w tym miesiącu w kinach IMAX.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…