Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

FOX Networks Group w Europie i Afryce nakręci pierwszy własny serial w regionie 1

Ośmioodcinkowy serial pod roboczym tytułem „The Nine” zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Productions dla FOX Networks Group w Europie oraz Afryce. Produkcja zostanie wyemitowana w ponad 50 krajach na kanale FOX. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni laureatka nagrody Emmy – Hilary Bevan Jones. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku przyszłego roku.

FOX Networks Group (FNG) działający na terenie Europy i Afryki ogłosił, że rozpoczyna produkcję pierwszego regionalnego serialu fabularnego. Relizacja wpisuje się w strategię spółki zakładającą kupowanie praw, rozwój oraz realizację produkcji własnych na poziomie regionalnym.

„The Nine” to nowy ośmioodcinkowy serial, którego 60-minutowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie stacji FOX w ponad 50 krajach Europy i Afryki. Jego pomysłodawcami są Matthew Parkhill (Twardzielka) i Simon Maxwell (American Odyssey). Decyzję o nakręceniu pierwszego serialu fabularnego własnej produkcji podjęli Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści, oraz Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych FOX Networks Group w Europie i Afryce. Prace nad serialem rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Olbrzymia popularność globalnej oferty programowej emitowanej na antenie stacji FOX zachęciła nas do nakręcenia serialu obyczajowego, adresowanego do reginalnej grupy widzów, który ma szansę odnieść międzynarodowy sukces – powiedział Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści spółki FNG na terenie Europy i Afryki. – Nasze treści ciszą się ogromną popularnością na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że realizując najnowszy projekt, będziemy współpracować z najbardziej znanymi europejskimi filmowcami, mającymi na swoim koncie międzynarodowe produkcje. Efektem wspólnej pracy będzie ambitny i wciągający serial, który ma szansę obejrzeć nawet 250 milionów widzów na terenie Europy i Afryki.

Obowiązki producentów ze strony spółki Endor Productions, która jest częścią Red Arrow Group, pełnić będą laureatka nagrody Emmy Hilary Bevan Jones (Radio na fali, Kłopotliwa sprawa) oraz Tom Nash (Pan Hoppy i żółwie, Śledztwo na cztery ręce). „The Nine” to pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller szpiegowski. Serial w mistrzowski sposób łączy konwencje powieści Johna Le Carré’a i trylogii o Jasonie Bournie. Autorami scenariusza są Matthew Parkhill, Simon Maxwell i Stephen Thompson (Jerycho, Sherlock, Doctor Who).

Akcja serialu toczy się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Iraku, Libanie i Francji. Głównym bohaterem jest były szpieg, Max Easton, który postanawia wrócić do gry, aby pomścić śmierć syna. Zostaje jednak mimowolnie wciągnięty w zakulisową wojnę obcych wywiadów oraz spisek, którego autorzy chcą zarobić duże pieniądze na destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ta fascynująca historia z elementami dreszczowca i kina akcji ukazuje dwulicowość oraz bezwzględność świata wywiadu, w którym okazanie skrupułów jest równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na siebie samego oraz bliskich. Matthew i Simon stworzyli inteligentny, wciągający i uniwersalny w wymowie serial telewizyjny. „The Nine” to doskonały przykład europejskiej produkcji na najwyższym poziomie – powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych.

Rozmawiając o tym projekcie, doszliśmy do wniosku, że chcemy stworzyć historię, której akcja toczy się w niebezpiecznych i niepewnych czasach – mówią Simon Maxwell i Matthew Parkhill. – Wydarzenia przedstawione w kolejnych odcinkach „The Nine” ukazane są z perspektywy bohatera, który walczy, aby rozpocząć nowe życie i zerwać z przeszłością. Możliwości jakie daje gatunek szpiegowski pozwoliły nam pokazać burzliwe losy bohatera na tle niepokojów i dramatycznych wydarzeń na zmieniającej się scenie geopolitycznej świata – dodają twórcy.

„The Nine” będzie pierwszą własną produkcją spółki FOX Networks Group zrealizowaną w regionie Europy i Afryki po dołączeniu do jej struktur Sary Johnson, we wrześniu bieżącego roku. Po objęciu nowego stanowiska Johnson jest odpowiedzialna za rozwój nowych projektów realizowanych z udziałem znanych europejskich filmowców, które wykorzystują także wieloletnie doświadczenie koncernu FOX w produkcji oferty programowej najwyższej jakości. Spółka FNG w regionie Europy i Afryki ma w swojej ofercie 151 kanałów emitowanych przez 28 oddziałów w 52 krajach. Wśród nich znajdują się takie znane marki, jak m.in. FOX, FOX Sports czy National Geographic. Programy nadawane przez FNG na obszarze Europy i Afryki są oglądane przez ponad 250 milionów widzów, czyli 40 procent ludności regionu, w 150 milionach gospodarstw domowych, co daje spółce FNG pozycję regionalnego lidera w obszarze rozrywki, programów popularnonaukowych i sportowych.*

* Na podstawie łącznej średniej oglądalności programów nadawanych w ubiegłym roku na terenie całej Europy (pomiary o wszystkich porach dnia, dla grupy „wszystkich widzów”).

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…