Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix wprowadza dwa nowe kodeki 0

Niedawno Netflix wprowadził w swojej platformie tryb offline, dzięki któremu możemy pobierać interesujące nas treści na nasze urządzenia. Jest to z pewnością spore ułatwienie dla użytkowników. Nie jest to jednak koniec udoskonalania amerykańskiej platformy.

Netflix poinformował o tym, iż wprowadzone zostaną dwa nowe kodeki, które będą wpływać na objętość udostępnianych materiałów. Oczywiście bez utraty jakości obrazu i dźwięku. Są nimi AVCHi-Mobile i VP9-Mobile. Jest to spowodowane właśnie dodaniem na platformie trybu offline. Dzięki owym kodekom, ludzie chcący skorzystać z możliwości pobrania odcinka czy też filmu będą mogli zrobić to zdecydowanie szybciej. Oczywiście kolejnym plusem jest także to, że treści będą ważyły nieco mniej.

Jeśli tłumaczenia Netfliksa co do tej decyzji okażą się prawdziwe, to jest to naprawdę spory krok do przodu. Według raportów amerykańskiej platformy, kodek VP9-Mobile sprawi, że wideo o takiej samej jakości będzie 36 procent mniejsze! Rożnica AVCHi-Mobile wynosi natomiast 19 procent.

Dotychczas Netflix korzystał z kodeków H.264/AVC. Jeśli chodzi natomiast o rzeczy związane z pobieraniem, to tutaj platforma opierała się na produkcie Google – VP9. Niestety nie każde urządzenie dawało radę to obsługiwać (chociażby iPhone’y). Wraz z wprowadzeniem nowych kodeków problem jednak zniknie.

Źrodło: fiercecable.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…