Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Dlaczego w The Walking Dead nikt nie mówi ''zombie''? 0

Mimo licznych motywów zaczerpniętych z postapokaliptycznych thrillerów i horrorów, The Walking Dead stworzyło już wiele własnych znaki rozpoznawcze, typowych jedynie dla siedmiosezonowego serialu o żywych trupach. Głównym z nich (i najczęściej wytykanym przez internautów) jest fakt, że w ani jednym epizodzie produkcji nie padło słowo zombie. Twórca serii, Robert Kirkman, wyjaśnił ostatnio, skąd wziął się wspomniany zabieg.

Bohaterowie serialu The Walking Dead nazywają ożywieńców szwendaczami. To ciekawe, gdyż żywe trupy wpisały się już do języka popkultury jako zombie. No właśnie – Robert Kirkman w wywiadzie z Conanem O’Brienem wytłumaczył, że słowo to nie istnieje w żadnym dialekcie i zostało stworzone sztucznie, z niewiadomych przyczyn. W świecie The Walking Dead popkultura nie zna terminu zombie, dlatego też bohaterowie nie używają go.

Pojęcie zombie jest obecnie mocno zakorzenione w świadomości konsumenta. Chciałem uniknąć sytuacji w stylu: Hej, czemu by nie strzelić temu zombie w łeb? Przecież tak było na filmach, które widziałem! Pragnąłem stworzyć świat, w którym ludzie nigdy nie słyszeli fikcyjnych opowieści o zombie. Nikt tam nie widział filmów Romero. Dzięki temu bohaterowie nabrali nowego respektu i dystansu wobec żywych trupów.

Co ciekawe, w komiksowym pierwowzorze The Walking Dead słowo zombie pojawia się bez żadnych przeszkód.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…