Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Znamy prawdopodobną fabułę Transformers: Ostatni rycerz 0

Wczoraj studio Paramount Pictures opublikowało pierwszy zwiastun Transformers: Ostatni Rycerz. Jak zwykle nie obyło się bez spektakularnych eksplozji, pojawiły się też nazistowskie motywy i angażujący voice-over Anthony'ego Hopkinsa. Jednak elementem przykuwającym największą uwagę fanów był pojedynek stoczony między Optimusem Prime a Bumblebee.

Zwiastun został zmontowany tak, by wszystko wskazywało, że Optimus Prime dobija pokonanego Bumblebee. Nie wiadomo jednak, dlaczego przywódca Autobotów miałby dopuścić się takiego czynu. Możliwe, że Michael Bay sięgnął po swoje inspiracje do animowanego świata Transformersów, a konkretnie do filmu pełnometrażowego z 1986 roku.

W zwiastunie Ostatniego rycerza widzimy, jak korpus Optimusa Prime’a unosi się w przestrzeni kosmicznej. Dowódca Autobotów wydaje się być martwy – to nic dziwnego, w animowanej pełnometrażówce mechaniczny wojownik zostaje pokonany przez Megatrona, pragnącego skraść Matrix Przywództwa. Ostatecznie zdobywa go Hot Rod. Później Optiums Prime zostaje wskrzeszony przez rasę znaną jako Quintessonowie. Znajduje się pod ich kontrolą i próbuje wykraść Matrix Przywództwa, który Hot Rod oddaje mu bez większych oporów. Możliwe, że podobna historia pojawi się w Ostatnim rycerzu.

W zwiastunie Transformersów 5 nie ma żadnych konkretnych dowodów na pojawienie się rasy Quintessonów, ale wiadomo, iż Megatron odegra w filmie dość istotną rolę. Na ułamek sekundy przed ukazaniem się planszy tytułowej, można dostrzec też przedmiot podobny do Matrixa Przywództwa. Z drugiej strony producent widowiska, Lorenzo di Bonaventura udzielił ostatnio wywiadu dla Collidera, z którego wynika, że Quintessonowie definitywnie pojawią się w produkcji.

[Film ukarze, jak mitologia Transformersów] kształtowała się na przestrzeni wieku; kiedy wszystko się zaczęło i jak rozpoczęła się walka między dwoma rasami. Wyjaśnimy pewne aspekty naszej mitologii – kim był Megatron, nim stał się Megatronem, kim był Optiums, Bibliotekarz, Quintessonowie… Jest tak wiele rzeczy, które chciałoby się wyjaśnić… Np. gdzie narodziły się Transformersy i jakie były przyczyny konfliktu.

Warto zauważyć również, że na zwiastunie Optimus Prime tuż przed zadaniem ciosu mówi do Bumblebee wybacz mi.

Transformers: Ostatni Rycerz trafią do kin 23 czerwca 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…