Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Matthew McConaughey w duecie z Iggym Popem 1

Zdobywca Oscara, Matthew McConaughey w opartej na faktach przygodowej opowieści o biznesmenie, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać mitycznego skarbu! Legenda punk rocka, Iggy Pop napisał piosenkę do filmu Gold.

Iggy Pop oraz Matthew McConaughey.

Kenny Wells w jednej chwili staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam, gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty.

Gold opowiada o biznesmenie, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać mitycznego skarbu! W tej opartej na faktach historii główną rolę zagrał zdobywca Oscara, Matthew McConaughey. A legenda punk rocka, Iggy Pop wraz z popularnym producentem DangerMousem stworzyli piosenkę do tego obrazu.

Singiel możemy usłyszeć w oficjalnym trailerze filmu:

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street.

Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

Gold to film Stephena Gaghana, nagrodzonego Oscarem współtwórcy filmów Traffic i Syriana. W obsadzie m.in. Matthew McConaughey, Edgar Ramirez, Bryce Dallas Howard, Bruce Greenwood oraz Stacy Keach.

Premiera w polskich kinach 10 marca 2017 roku.

Matthew McConaughey i Edgar Ramirez w filmie Gold.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…