Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Mamy zwiastun Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej 0

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej opowiada o kobiecie, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. I to wszystko dzięki jednej książce.

Tytułowa książka Michaliny Wisłockiej, fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions.

Film opowiada historię walki Michaliny Wisłockiej o wydanie przełomowego dla Polaków poradnika o życiu intymnym – tytułowej „Sztuki Kochania”. Książkę, która sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy, przez wiele lat czytały kolejne pokolenia z wypiekami na twarzy.

Chcemy pokazać Michalinę Wisłocką jako lekarza z powołania, w walce o udane życie intymne polskich par – mówi scenarzysta i producent kreatywny filmu, Krzysztof Rak. – Wisłocka uczyła przede wszystkim, że kluczem do udanego związku jest poznanie nawzajem swoich potrzeb, w tym również seksualnych. Zatem najważniejszymi tematami w filmie będzie przede wszystkim droga do poszerzenia świadomości seksualnej Polaków, w tym nauki czerpania radości z seksu z partnerem oraz walka Wisłockiej o prawo Polek do osiągania orgazmu. Powszechny brak wiedzy o seksualności, to główny problem, w którym nasza bohaterka widziała przyczynę największych konfliktów w tej sferze życia. Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych.

Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka, fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions.

W główną rolę wciela się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego. Na ekranie zobaczymy również plejadę polskich aktorów. Męża lekarki zagra Piotr Adamczyk, a w rolę jej przyjaciółki, Wandy wcieli się Justyna Wasilewska.

Gwiazdorską obsadę uzupełniają takie nazwiska jak Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik czy Artur Barciś. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych Bogów), reżyserią natomiast zajęła się Maria Sadowska (reżyserka specjalizująca się w tematyce kobiecej).


Piotr Adamczyk oraz Justyna Wasilewska, fot. Jarosław Sosiński/Watchout Productions.

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej do kin wejdzie 27 stycznia 2017 roku, tymczasem prezentujemy pierwszy zwiastun filmu:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

bizarre 2016-12-12

Moim zdaniem widać, że film chce być kontrowersyjny, ale na to, żeby takim być spóźnił się kilka lat.

Movieman bizarre 2016-12-13

@bizarre ja jak zobaczyłem ten zwiastun to pierwsze co pomyślałem – ohoo, polska odpowiedź na Masters of Sex :)

Proszę czekać…