Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Producenci mają plany wobec Bourne'a 6 1

W ubiegłym miesiącu producent Frank Marshall zapowiedział, że Matt Damon powróci jako Jason Bourne w szóstej odsłonie przygód o tajemniczym mężczyźnie, a na krześle reżysera znów zasiądzie Paul Greengrass. Ostatnio producent zdradził również, jak kształtuje się jego wizja nowej części – liczy, że tytułowy bohater nawiąże większą interakcję z otaczającym go światem.

Frank Marshall to doświadczony twórca, siedzący w swoim fachu od przeszło czterech dekad. W tym czasie miał już do czynienia z wieloma sequelami (m.in. Powrotem do przyszłości 3). Nic dziwnego, że kinomanom kamień spadł z serca, gdy dowiedzieli się, że to właśnie on odpowiedzialny będzie za 5 odsłonę przygód Indiany Jonesa oraz Jurassic World 2. Rozmawiając z Moviefone, Marshall zdradził, jak wyglądają przygotowywania do Bourne 6.

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozmów wstępnych, w których omawiamy skrypt fabuły. Zakończenie poprzedniej części dało nam wiele opcji, w jaki sposób możemy poszerzyć to uniwersum. Mamy kilka postaci działających w CIA, biznesie, cyberprzestrzeni oraz zwyczajnych „cywili”. Chcemy być na bieżąco w linearności tego świata, równocześnie go powiększając.

wyznał producent.

Tegoroczny Jason Bourne trafi w przyszłym tygodniu na DVD i Bluraya, nic dziwnego, że Marshall odpowiedział na kilka pytań odnośnie poprzedniej odsłony serii.

Największym wyzwaniem jest zawsze sposób, w jaki musimy zmusić Bourne’a do ponownej walki. Gdy film rozpoczyna się, Jason stara się odnaleźć samego siebie i stabilizację w swoim życiu, mimo że wciąż prześladują go wspomnienia, cienie z przeszłości. Ten zabieg powtarza się zawsze, zmienia się kwestia sposobu, w jaki nakłaniamy go do dalszej walki. Teraz wydawało nam się, że cyberwojna to dobry i aktualny temat…

Marshall opowiedział również o kreacji uniwersum pod głównego bohatera oraz omówił, co sprawia, że sequel wypada dobrze – zwłaszcza jeśli chodzi o serię o Bournie.

Jest kilka elementów, które zawsze muszą być spójne – jednym z nich jest realizm i brak idealizacji. Lubimy kręcić na zewnątrz, w faktycznie istniejących miejscach, a nie tworzyć lokacje w studiu, przy pomocy efektów specjalnych. W Jasonie Bournie (podobnie jak w innych odsłonach serii) byliśmy w pięciu/sześciu krajach. Z drugiej strony nasz cykl charakteryzują sceny retrospekcji, wyjaśniające pewne wątki. Innym znakiem rozpoznawalnym filmów z Bournem są sceny pojedynków. Istnieje jeszcze kilka powtarzalnych elementów tworzących naszą markę. Dodatkowo mieliśmy wspaniałą obsadę aktorów i aktorek w rolach drugoplanowych!

Data rozpoczęcia zdjęć do Bourne’a 6 czy dzień kinowej premiery filmu pozostają wciąż nieznane.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…