Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Triumf Macieja Stuhra po gali Europejskich Nagród Filmowych 2

Telewizja Polska ma czego żałować rezygnując z transmisji gali Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Wydarzenie można było oglądać na antenie TVN, bowiem TVP zrezygnowała z transmisji, po tym kiedy się dowiedziała, że Europejska Akademia Filmowa na prowadzącego galę wybrała Macieja Stuhra. Aktor doskonale sobie poradził w roli gospodarza – znakomicie bawił publiczność, wśród której znalazły się największe gwiazdy kina.

Jean-Claude Carrière odbierający gratulacje od Macieja Stuhra podczas gali Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu, fot. Twitter.com.

Wrocław gościł m.in. irlandzkiego aktora, Pierce'a Brosnana, który był gościem honorowym, nagrodzonym za europejski wkład w światowe kino. Nie zabrakło także wielkich europejskich reżyserów w osobach Pedro Almodóvara i Kena Loacha. Nagrodę Publiczności za film Body/Ciało otrzymała Małgorzata Szumowska, z kolei Andrzej Wajda został pośmiertnie uhonorowany Nagrodą Specjalną. Toni Erdmann zgarnął nagrodę za Najlepszy Film, a jego reżyserka – Maren Ade – Nagrodę za Reżyserię, natomiast grający w nim Peter Simonischek i Sandra Hüller zostali nagrodzeni jako Najlepsi Aktorzy.

Widzowie – zarówno ci obecni na gali, jak i śledzący ją w telewizji byli zachwyceni prowadzącym Maciejem Stuhrem. Użytkownicy Twittera (również ci zagraniczni) prześcigali się w komplementach dla gospodarza sobotniej gali.

Maciej Stuhr potwierdził swój mega talent.

Maciej Stuhr jest genialny w prowadzeniu gali Europejskich Nagród Filmowych. I pomyśleć, że tv publiczna go nie chciała…

TVP nie zgodziła się na transmisję tak prestiżowej Imprezy, ponieważ prowadził ją (rewelacyjnie zresztą) Maciej Stuhr… Kretynizm total…

Maciej Stuhr z synem Tadeuszem, fot. Twitter.com.

Maciej Stuhr jako gospodarz tak prestiżowej imprezy zaimponował przede wszystkim profesjonalizmem oraz poczuciem humoru. Ale zauważono także jego świetną znajomość języków obcych – angielskiego, francuskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Jako, że na galę przybył z żoną Katarzyną Błażejewską i synem Tadeuszem, w pewnym momencie zdecydował się na pierwsze publiczne wystąpienie razem z synem właśnie.

(…) Zaufanie, którym się cieszę w Europejskiej Akademii Filmowej było na tyle duże, że nawet pokuszono się o zmianę stacji – powiedział Stuhr wrocławskiej "Wyborczej".

Podsumowując, chyba publiczna telewizja ma czego żałować, wycofując się z transmisji tak doniosłego dla kina europejskiego wydarzenia. Panu Maciejowi Stuhrowi z kolei serdecznie gratulujemy kapitalnego poprowadzenia gali.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

bizarre 2016-12-12

Wzajemny stosunek Stuhra i PiSu jest wszystkim dobrze znany. Ja sam tej gali nie widziałem, ale całość brzmi jak jakiś kolejny felieton Tomasza Lisa, który sprowadza się jak zwykle do jednego.
Już sam tytuł – "Triumf" – zamiast np. znakomity/profesjonalny występ wskazuje jak mocno tendencyjna jest reszta artykułu. Triumf powinien oznaczać wygraną nad kimś/czymś, a z tego co wnioskuje, Stuhr po prostu sprawdził się w roli konferansjera, jednak jak widać po wcześniejszym komentarzu też nie wszystkim jego występ przypadł do gustu.

Animek84 2016-12-11

Aha to czyli np taki żart o Brexit i ten o kupie psa był zabawny?

CervantesPL Animek84 2016-12-11

@Animek84 Przynajmniej nie było, sztucznych i poprawnie politycznie

Proszę czekać…