Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czarna Lista 2016 - TOP10 najlepszych niezrealizowanych scenariuszy 1

Tradycyjnie pod koniec roku zaprezentowana została lista najlepszych, aczkolwiek niezrealizowanych scenariuszy w Hollywood. W głosowaniu biorą udział ludzie związani z branżą filmową i to właśnie oni tworzą owe zestawienie.

Często teksty, które znalazły się na tak zwanej Czarnej Liście, później są realizowane. Za przykład niech posłuży chociażby Miss Sloane z Jessicą Chastain, która za swoją kreację otrzymała w dniu wczorajszym nominację do Złotego Globu.

Poniżej znajdziecie dziesięć scenariuszy, które otrzymały najwięcej głosów.

MIEJSCE 10: LETTERS FROM ROSEMARY KENNEDY – 21 GŁOSÓW
Nick Yarborough
Opowiedziana poprzez listy rodzinne, tragiczna historia Rosemary Kennedy – ekscytującej, młodej kobiety, która była córką Joe’ego i Rose Kennedych. Została uznana za osobę chorą psychicznie, a ojciec bojąc się o to, iż może zaszkodzić to w jego karierze politycznej poddał ją lobotomii.

MIEJSCE 10: DARK MONEY – 21 GLOSÓW
Matt Fruchtman
Historia oparta na faktach. Głównym bohaterem jest młody broker, który zaczyna pracę u miliardera Steve’a Cohena. Mężczyzna zostaje wciągnięty w największy w historii USA skandal związany z insider trading.

MIEJSCE 8: UNTITLED LAX MANDIS PROJECT – 22 GŁOSY
Seth Spector
Producent filmowy jest niezwykle poirytowany obecnym stanem przemysłu filmowego. Rozpoczyna, więc pracę z człowiekiem, przez którego zacznie powątpiewać we wszystko co uważał za pewnik.

MIEJSCE 8: O2 – 22 GŁOSY
Christie LeBlanc
Kobieta budzi się w komorze kriogenicznej nie pamiętając, jak się tam znalazła. Musi znaleźć z niej wyjście zanim skończy się jej powietrze.

MIEJSCE 6: IN THE BLINK OF AN EYE – 25 GŁOSÓW
Colby Day
Historia całego wszechświata oraz ludzkości, która przeplata się w trzech wątkach. Zadają one pytania natury moralnej, o sens życia i miłość.

MIEJSCE 5: VOYAGERS – 28 GŁOSÓW
Zach Dean
Kosmiczna historia miłosna Carla Sagana i Anny Druyan.

MIEJSCE 2: LIFE ITSELF – 35 GŁOSÓW
Dan Fogelman
Wielowątkowa i wielopokoleniowa historia miłosna, której wątki splatają się na nowojorskich ulicach, a także hiszpańskiej prowincji.

MIEJSCE 2: THE OLYMPIAN – 35 GŁOSÓW
Tony Tost
Prawdziwa historia wioślarza, który pragnie wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku. Historia skupia się na jego relacjach z trenerem, ojcem i rywalami.

MIEJSCE 2: THE POST – 35 GŁOSÓW
Liz Hannah
Historia związana z aferą "Pentagon Papers" traktująca o zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych w wojnę wietnamską.

MIEJSCE 1: BLOND AMBITION – 48 GŁOSÓW
Elyse Hollander
Nowy Jork, lata osiemdziesiąte. Historia biograficzna Madonny, która stara się o wydanie swojego pierwszego albumu. Niestety tamtejszy przemysł muzyczny nie traktuje kobiet zbyt poważnie.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

bizarre 2016-12-13

Czy tylko według mnie na biografię Madonny jest jeszcze o jakieś 20 lat za wcześnie?

Proszę czekać…