Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Rachel Weisz zostanie chirurgiem-mężczyzną 1

Na duży ekran trafi biografia XIX-wiecznego chirurga Jamesa Barry’ego, a główną rolę zagra w niej zdobywczyni Oscara, Rachel Weisz. Film opowie o kobiecie, która udawała mężczyznę, by móc zrealizować swoje marzenia: uczyć się medycyny i pomagać ludziom.

Scenariusz, za który odpowiedzialny jest Nick Yarborough, powstanie na podstawie biograficznej książki autorstwa Rachel Holmes zatytułowanej Scanty Particulars: The Scandalous Life and Astonishing Secret of James Barry, Queen Victoria’s Most Eminent Military Doctor, wydanej w 2003 roku.

W latach 20. XIX wieku w Anglii pojawia się nieznany nikomu dr James Barry, który szybko trafia do Kapsztadu, a stamtąd podróżuje do Południowej Afryki, by pomagać wolnym, niewolnikom, trędowatym i ubogim. Jego kolejne wyprawy prowadzą do basenu Morza Śródziemnego, do Kanady oraz na Karaiby. Postać Barry’ego stała się inspiracją dla twórczości Marka Twaina i Charlesa Dickensa.

James Barry był postacią kontrowersyjną: zawsze modnie ubrany, zalotny, w towarzystwie pudla. Gdziekolwiek się nie udał, budził wiele plotek i nabawiał się rzeszy wrogów. Wszyscy byli ciekawi jego prawdziwej tożsamości – międzynarodowy skandal wybuchł dopiero po śmierci Barry’ego, gdy niewolnica odkryła jego największą tajemnicę…

A czy Waszym zdaniem śliczna aktorka to idealny wybór na postać, która przez lata ukrywa swoją płeć?

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox 2016-12-14

Brzmi bardzo intrygująco.

Proszę czekać…