Konkurs zakończony: dla romantyków ... w świecie kobiet 0

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział. Jedno jest pewne, kilka osób śmiało może w przyszłości pisać scenariusze do komedii romantycznych w stylu – W świecie kobiet.

Kadr z filmu W świecie kobiet 2007Kadr z filmu W świecie kobiet 2007

Nagrody w konkursie otrzymują ( Pisownia oryginalna):

1. centralny
Widzę nas razem i słyszę drzew i morza szum
Ciepły wiatr o miłości coś nam gra
Zachód słońca i jak dziecko za tobą wszędzie chcę iść
Trzymając cię za rękę gorącą jak słońce
Dotykać twych ust których mi brak
Jak słońce na niebie jak morze i wiatr
Gdy popatrzysz w me oczy zobaczysz miłości blask
Jak kwiaty na Ziemi jak księżyc na niebie
Me serce i miłość tylko DLA CIEBIE!!

2. Asgoja
Prosty sposob wyznania uczucia to działać z zaskoczenia, dowiedzieć się czy ukochana osoba często chodzi tą drogą. Przyjść np. w nocy i sprayem lub czymś podobnym napisac na asfalcie Kocham Cię np. Kasiu przy tym namalowac bardzo dużo różnej wielkości serduszek. Na pewno ruszy to serce wybranki. Kobiety lubią gdy wyznaje ię im miłość w publiczny sposób więć to powinno zadowolić większość kobiet. wersja zimowa to napisanie na śniegu pod jej oknami wyznania i też dużo serduszek. Tylko zaznaczam napisy musza być duże i widoczne.

3. hilary19
Nie może być aż tak źle?'' – pomyślała , Brittany siedząc w łódce wraz z Tomem bardzo podekscytowana i zestresowana jednocześnie , siedziała na przeciwko chłopaka , którego kochała całym sercem.Promienie zachodzącego słońca oświetlały jego twarz… śpiew ptaków , błękitna woda i przepiękne lilie wodne , świetnie to zaplanowała … w tak cudnej atmosferze … postanowiła zacz±ć działać! zsunęła się z ławki i pocałowała go gor±co i namiętnie… zszokowany chłopak spojrzał na nią pytającym wzrokiem…
Tom , kocham Cię , zawsze kochałam i zawszę będę kochała… powiedzała
przeszywająca cisza rozrywała jej serce!, niepewność, strach, uczucia bezsilności motały się w jej głowie , gdy po chwili Tom powiedział…
-bo.. ja… eee. myślałem , że pierwszy wyznam Ci (już dużo pewniejszym głosem) , że życie bez Ciebie było by pustką…Kocham Cię Britt i nie zamierzam przestać…

- uśmiechnął się i szybkim ruchem pocałował jej rozpromienione usta…

4. Czechu
Ja bym się wdrapał na dach jakiego budynku lub na kościelną wieżę stanąłbym na krawędzi i poczekał, aż życzliwa osoba wezwie policję (sam bym nie wezwał policji bo potraktowali by mnie jako histeryka:)). Gdy ci niebiescy panowie już się zjawią, a przy mnie pojawi się jakiś psycholog czy też negocjator, poprosiłbym go by sprowadził kobietę na której mi zależy. A gdy moja ulochana już będzie, na dole, zażądałbym megafonu i krzyczał ile sił w gardle i ile powietrza w płucach, że ją kocham i bez niej nic więcej tylko skoczyłbym w dół. I liczyłbym, że moja ukochana z drugiego megafonu też zacznie krzyczeć, że kocha i czeka, wtedy mógłbym zejść na dół i byśmy wpadli sobie w ramiona. Oczywiście taki wybryk może się skończyć aresztem, ale jak kocha to poczeka.

5. HOMEROWA
Witam, nie bardzo wiem czy należy napisać wyznanie miłosne czy cały scenariusz co gdzie i jak. Dlatego napiszę całość.
Co mi się zdarzyło bardzo mi się podobało, mianowicie mój obecny mąż w dniu wigilii zrobił podwójne zaręczyny, gdyż nie wytrzymał i gdy szykowaliśmy się w domu na kolacje u moich rodziców, on wyciągnął pierścionek i powiedział,
-Jesteś moim aniołem, dajesz mi radość i chęć do życia, choćby na końcu świata czy na bezludnej wyspie chcę spędzić z Tobą resztę życia.
To było piękne, potem u rodziców na kolacji powtórzyliśmy scenę tylko z innym tekstem, tego już nie pamiętam, na pezno coś było o spędzeniu ze sobą reszty życia, wiem że mama się popłakała.

Natomiast mniej realny scenariusz taki bardziej filmowy to mógłby wydarzyć się w samolocie, właśnie pilot mówi że zaraz nastąpią turbulencje i proszę zapiąc pasy. Aż tu nagle w głośnikach po komunikacie odzywa się głos,
- Czy Ty………………. Wpisać imię…………. Wyjdziesz za mnie ……..imię………. za mąż, chcę do końca życia być przy Twoim boku, chcę założyć z Tobą rodzinę, mieć liczne potomstwo i żyć w szczęściu bo jesteś moim promykiem w tunelu, moim słońcem w pochmurny dzień, wodą gdy chce mi się pić a na koniec bym cię schrupał.

6. michul1
Zapraszam ukochaną kobietę na romantyczny wieczór (strój wieczorowy). Na wejściu daję jej bukiet jej ulubionych kwiatów (nie musza to być koniecznie czerwone rózę gdyż ronbią sie już banalne) A tak przynosząc ulubione daję jej do zrozumienia że staram sie dać jej wszystko co lubi najbardziej.

Zabieram ją do restauracji (klimatyvczna własna loża, romantyczna muzyka w tle) gdzie czeka na nas zarezerwowany stolik w intymnym miejscu. Światła najlepiej przyciemniione. Zamawiasz szampana i jakieś pyszne danie, które zaprowadzi Cię przez żołądek do jej serca.

Oczywiście prawię jej komplementy (ale takie prawdziwe napewno jest piękna gdyż ją kocham)

Po wspaniałej kolacji zabieram ją na wzniesienie z którego widać całe miasto. Stoimy patrzymy w gwiazdziste miasto (oczywiście wymagana zamowiona łądna pogoda) atmofera robi sie coraz bardziej intymna i nagle zaczyba się pokaz sztucznych ognii które zorganizowałem dla niej.

Umawiasz sie z jakimś kuplem lub innym specem od pirotechniki i zachwycam ją tym wyjątkoym pokazem specjalnie dla niej.

Przy ostatnich wspaniałych eksplozjach oświadczam jej że ją kocham lub gdy jest to bardziej zaawansowany zwiazek oświadczam sie jej.
Jesli kocha napewno to [powie i zgodzi się zostać Twoja żoną.

7. nathalie
(na piaszczystej plaży, pod gwieździstym niebem)
- To z Tobą chcę się budzić i przy Tobie zasypiać każdego dnia. Jesteś
dla mnie najważniejszą osobą. Po raz pierwszy czuję coś takiego.
Chciałabym uszczęśliwiać Cię codziennie, bo uwielbiam patrzeć jak się
uśmiechasz, do mnie. Nie wyobrażam sobie nikogo innego tutaj, obok mnie.
Przy Tobie stałam się lepszą osobą. Kocham Cię.. za wszystko, za nic,
tak po prostu..

8. Adriano
Agata była bliska swoich wspaniałych wakacji nad Morzem Śródziemnym, aż tu nagle taka wpadka, zerwanie, z chłopakiem, zmiana planów. Jednak wiedziała, że nic nie będzie w stanie jej tego zepsuć – wymarzonych wakacji w Grecji. Kiedy w końcu nadjechał jej pociąg, coś jakby utraciła… zostawia wszystkich: i dom i znajomych, nie zna tam nikogo.
To, że zostawiła bagaże na przystanku, uświadomiła sobie dopiero przed hotelem z pięknym widokiem na plażę, na morze. Była prawie w rozpaczy. Do tego dziwne spojrzenia nieznajomego, który jakby ją zaczynał śledzić od samego wyjścia z pociągu. Nie dawała za wygraną. W torbie podręcznej miała wszystko, co teraz potrzebowała; usadowiła się bezpiecznie z dala od głośnych barów; słońce już zachodziło… Mogłaby tak leżeć bez końca, aż w końcu ten ów nieznajomy się pojawił. Zlęknięta i przerażona Agata chciała w końcu uwolnić swój gniew. Najpierw na niego naskoczyła, (znała na szczęście angielski) nawyzywała i groziła, że wezwie policję, bo dość ma tego jej „piątku 13! A ten tylko spokojnie stał, czekając aż skończy i dodał.
- Miło mi, jestem Thomas, przepraszam, że tak za tobą szedłem, ale myślałem, że ten bagaż jest twój… – dodał pośpiesznie.
Agata zaniemówiła. Najpierw zrobiło jej się głupio, aż w końcu powoli ochłonęła, podziwiając dodatkowo jego typowo śródziemną urodę. Cały opalony, do tego sympatyczny i kto by pomyślał, że taki zbawca!
- No cóż, miałam okropny dzień, co gorsza nic mi nie wychodziło. Zerwał ze mną chłopak, wyjechałam sama, zostawiłam bagaże, ale na szczęście teraz nie jestem tu sama…- zaczerwieniła się.
- Jeśli chcesz, możemy się gdzieś przejść, teraz już niestety nie zobaczysz zachodu słońca, a w tym miejscu jest naprawdę piękny. – odpowiedział.
- Chętnie, ale chcę go tylko zobaczyć z tobą…- po czym delikatnie i powoli dotknęła swoimi ustami jego wargi, przesycone były najgorętszymi uczuciami.
- Uznaj to za wyraz moich przeprosin i podziękowań jednocześnie – odrzekła pośpiesznie.
To, co się potoczyło dalej zostało jej w pamięci na długo… Zgubiła komórkę i zaczęła nowe życie. Wiedziała, że tu musi być i że przeznaczenie nie zawsze dla niej musi być z koszmaru…

9. konradszkudlarek
- PROPOZYCJE WYZNANIA MIŁOSNEGO (jest sprawdzona i na faktach)
Maleńki most, cały oswietlony maleńkimi świeczuszkami, na środku tego mostu usypane serduszko z płatków białych rżyczek, w tle słychać dźwięk skrzypiec do złudzenia przypominajy ulubiony utwór naszej wybranki, w środku w różanym serduszku stoi szampan oraz dwa kielisszki. Spory kawałek przed wejściem na ten mostek zakłądamy partnerce nha oczy opaske, bierzemy ją delikatnie za ręke prowadzimy, tuż przed mostkiem zdejmujemy jej opaske, w tym momecie powinna być bardzo pozytywnie zaskoczona (u mojej partnerki pojawiły sie łzy) po wysłuchaniu koncertu skrzypcowego :) podejść do serduszka wziąść kieliszki napełnić je szapname, podać jeden wybrance, sporzejć jej głęboko w oczy i powiedzieć KOCHAM CIE…. Koniec (napewno działa)

10. Qinka
PLENER – PARK
OSOBY: NATALIA, RAFAŁ
Kamera filmuje z góry park: most nad rzeczką, drzewa i krzewy, a także małą polankę, na której stoi pewna postać. Kamera przybliża się tak, że możemy dokładniej zobaczyć tę postać: jest to młoda dziewczyna – NATALIA; włosy ma związane w kucyk, ubrana w jasny t-shirt, trochę pobrudzony zieloną farbą. Przed nią stoją sztalugi. Dziewczyna ostatnimi machnięciami pędzla, kończy obraz.
Z prawej strony, ścieżką pomiędzy krzewami, idzie RAFAŁ, w dżinsach, białej koszuli, w ręce bukiet konwalii. Podchodzi do NATALII.
RAFAŁ:
Witaj, dziewczyno z zaczarowanej baśni
NATALIA nic nie mówi. Patrzy zdumiona na RAFAŁA.
RAFAŁ:
W końcu cię odnalazłem.
Przechodziłem codziennie przez ten park,
w nadziei że właśnie tutaj cię kiedyś spotkam.
NATALIA:
Poczekaj…
RAFAŁ:
Nie, nie będę już dłużej czekał.
Przyszedłem tu żeby Ci powiedzieć coś najzwyklejszego na świecie: kocham cię.
Od dzisiaj będę codziennie tu na ciebie czekał i przynosił ci bukiet kwiatów.
akNATALIA:
Nawet mnie nie znasz.
RAFAŁ:
Znam cię bardzo dobrze.
Codziennie szedłem za tobą, gdy wracałaś z zajęć malarskich.
Często przysiadywałem na murku przy fontannie.
Ale ty mnie nigdy nie zauważałaś pochłonięta szkicowaniem twarzy przechodzących ludzi.
A teraz wreszcie nadeszła ta chwila, że mogliśmy się spotkać.
NATALIA:
(zakłopotana)
Ja… nie wiem jak masz na imię?
RAFAŁ:
Rafał.
NATALIA:
A ja Natalia
RAFAŁ:
Wiem, twoje imię już znam.
Teraz będziemy mieli dużo czasu żeby poznać się nawzajem.

Kadr z filmie W świecie kobiet 2007Kadr z filmie W świecie kobiet 2007 Kadr z filmu W świecie kobiet 2006Kadr z filmu W świecie kobiet 2006 Kadr z filmu W świecie kobiet 2006Kadr z filmu W świecie kobiet 2006 Kadr z filmu W świecie kobiet 2006Kadr z filmu W świecie kobiet 2006

Wygrani proszę wysłać swoją listę 10 DVD w kolejności od najbardziej pożądanej do najmniej. Nikogo nie wyróżniamy, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Nagrody wyślemy pocztą.

Nagrody - 10 DVD:

Broken flowers

Gry weselne

Kto pierwszy, ten lepszy!

Ona to on

O czym marzą faceci

Zakochani widzą słonie

Jasminum

Dziedziczki

Przyjaciele

Turistas

- tak wyglądał konkurs-

Ponieważ niektórzy już narzekają, że mamy same konkursy dla kobiet tym razem coś dla wszystkich. Zapraszamy do zabawy.

W swoim reżyserskim debiucie scenarzysta Jonathan Kasdan w osobistej i wzruszającej opowieści pokazuje, że w najbardziej krytycznym momencie życia człowieka jego ścieżki mogą się w nieoczekiwany sposób skrzyżować ze ścieżkami innych ludzi. Film od wczoraj można oglądać w kinach.

Kadr z filmu W świecie kobiet 2007Kadr z filmu W świecie kobiet 2007

Carter Webb (Adam Brody) jest początkującym pisarzem z ambicjami. Właśnie porzuciła go miłość jego życia – Sofia. Ze złamanym sercem Carter opuszcza Los Angeles. Udaje się do sennego Michigan, by zaopiekować się chorą babcią, a jednocześnie rozpocząć w końcu pracę nad książką, o której napisaniu od dawna marzył (zobacz zwiastun.

Adam Brody mówi tak o W świecie kobiet: To bardzo pozytywny film o miłości do życia, miłości do innych ludzi – i docenianiu uroków codzienności. Film o różnego rodzaju związkach z innymi ludźmi, o miłości i o tym, jak to wszystko się krzyżuje.

Zadanie konkursowe.

Ponieważ nasi użytkownicy zawsze mieli olbrzymią wyobraźnie i cechowali się zdolnościami pisarskimi zadanie jest banalnie proste. Wystarczy wymyślić i w kilku zdaniach opisać oryginalny scenariusz jak wyznać ukochanej osobie miłość. Prosimy o zwięzłość i liczmy na super pomysły do wykorzystania na przyszłość. Zapraszamy do zabaw, bo w tym konkursie mamy dla was, aż 10 DVD.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)

- imię i nazwisko oraz adres, ( potrzebne do wysłania nagrody)

- propozycja wyznania miłosnego.

- w temacie e-maila wpisać: W świecie kobiet.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na wasze odpowiedzi czekamy do 27.07.2007 do godz. 18.00.

5. Wyniki podamy 28.07.2007 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody wyślemy pocztą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 17

Elros

Podaj, mogę coś wymyślić i wysłać ;)

PS Mam bogatą wyobraźnię :D

Hmm zastanowię się :) Szczerze mówiąc myślałem, że najpierw padną propozycję ze strony płci tzw pięknej :D

"(na piaszczystej plaży, pod gwieździstym niebem)
- To z Tobą chcę się budzić i przy Tobie zasypiać każdego dnia. Jesteś
dla mnie najważniejszą osobą. Po raz pierwszy czuję coś takiego.
Chciałabym uszczęśliwiać Cię codziennie, bo uwielbiam patrzeć jak się
uśmiechasz, do mnie. Nie wyobrażam sobie nikogo innego tutaj, obok mnie.
Przy Tobie stałam się lepszą osobą. Kocham Cię.. za wszystko, za nic,
tak po prostu.."

. Piękne :) Jak z komedii romantycznej :) Chciałbym kiedyś dostać taki list… podać adres? :D

Dziękuję Kwiatuszku ;) Życzę Ci żebyś to Ty mógł jakiejś tak szczerze powiedzieć i żeby ona odpowiedziała podobnie ;) A w liście od kogokolwiek takie słowa są miłe, ale bez znaczenia.

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo trudno o taką osobę :( "Prawdziwe" kobiety są już na wymarciu :)

Trophy

Fajne niektóre prace…
Także gratuluje wszystkim zwycięzcom!
:-)

Elros

Nie wpadłem na pomysł, że może być także poetyckie ;)
Gratuluję zwycięzcom! :)

NeverGiveUp

Wzruszyłem się czytając pierwszy…
Ten ktoś powinien pisać tanie romanse…
(ironia)

mam nadzieję, że ironia, bo ten tekst nie ma nic do romansu :D To jak wpis do pamiętnika :D

Proszę czekać…