Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ile zarobi na dzień dobry Łotr 1? 0

Już dzisiaj odbędą się pierwsze pokazy przedpremierowe widowiska Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Napłynęło także sporo recenzji krytyków, dzięki którym analitycy zajmujący się box office’em mogli na nowo oszacować ile zarobi produkcja LucasFilm i Walta Disneya. Jak się okazuje, włodarze wytwórni powinni być przygotowani na spore spadki.

Pierwotnie mówiło się, że na całym świecie widowisko może zarobić nawet 350 mln dolarów w weekend otwarcia. Po tym, jak w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje, analitycy obniżyli swoje szacunki. Prognozuje się, że film w amerykańskich kinach może zarobić od 120 do 150 mln dolarów. Jeśli tak się stanie, wówczas z całego świata Walt Disney może liczyć na wpływy rzędu 250-300 mln. No i z pewnością byłoby to małe rozczarowanie dla wszystkich, którzy zajmowali się tworzeniem superprodukcji.

Trzeba jednak pamiętać, że Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie od początku był skazany na porażkę, jeśli będziemy zestawiać go u boku zeszłorocznego hitu – Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy. Był to fenomen na skalę globalną, na ten film czekały setki milionów fanów na całym świecie. Najnowszy film należący do uniwersum na pewno swoje zarobi i przyniesie odpowiednie zyski wytwórniom i producentom.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MARTIN007 2016-12-14

JAK ZAROBI W WEEKEND OKOŁO 300 MLN.GLOBALNIE TO PRODUCENCI BĘDĄ BARDZO ZADOWOLENI.PO CICHU LICZĘ,ŻE ZYSK KOŃCOWY FILMU OKAŻE SIĘ NAJBARDZIEJ DOCHODOWĄ PRODUKCJĄ TEGO ROKU.

Proszę czekać…