Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nieprawi - poznajcie wielokrotnie nagradzany, najnowszy film Adriana Sitaru 1

Poznajcie najnowszy film Adriana Sitaru – wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera – zatytułowany Nieprawi. Niewinne spotkanie rodzeństwa z ojcem kończy się prawdziwym rodzinnym „trzęsieniem ziemi". Obraz na ekrany polskich kin wejdzie 13 stycznia 2017 roku.

Alina Grigore oraz Robi Urs w filmie Nieprawi, reż. Adrian Sitaru.

Nieprawi to najnowszy film wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera, Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni (Egzamin). Obraz, który polską premierę miał podczas 18. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

Polskim koproducentem filmu jest Filmprodukcja Sp. z o.o.

Bogdan Albulescu, Adrian Titieni, Robi Urs i Alina Grigore w filmie Nieprawi.

Z pozoru błahe zdarzenie – wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny, Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn, Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji.

Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym „trzęsieniem ziemi".

Nieprawi na ekrany polskich kin wejdą 13 stycznia 2017 roku. Poniżej prezentujemy polski plakat do filmu oraz teaserowy zwiastun z angielskimi napisami.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…