Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Michael Keaton w roli twórcy imperium McDonald's 2

Michaela Keatona zobaczymy wkrótce w roli Raya Kroca, człowieka, który stworzył fastfoodowe imperium McDonald’sa i który dla wielu jest ucieleśnieniem "amerykańskiego snu". Film McImperium pojawi się na ekranach 3 lutego 2017 roku.

Michael Keaton jako Ray Kroc w filmie McImperium, fot. Daniel McFadden.

We wczesnych latach 90. XX wieku Keaton zrezygnował z roli w Filadelfii. Objął ją Tom Hanks i zdobył Oscara. Tym razem jest odwrotnie – to Michael Keaton przyjął rolę w McImperium, gdy wycofał się Tom Hanks, i to on ma teraz szansę, by powalczyć o nagrodę Akademii w najbliższym rozdaniu!

Michaela Keatona (Batman, Spotlight, Birdman), laureata Złotego Globu 2015, zobaczymy niebawem w roli Raya Kroca, człowieka, który stworzył fastfoodowe imperium McDonald’sa i który dla wielu jest ucieleśnieniem "amerykańskiego snu". Film McImperium pojawi się na ekranach polskich kin 3 lutego 2017 roku, ale mamy dla Was już polski zwiastun:

Scenariusz filmu oparto na prawdziwych wydarzeniach. Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku. 52-letni człowiek interesów, Ray Kroc, walczy o przetrwanie na wymagającym amerykańskim rynku. Do tej pory szczęście nie bardzo mu sprzyjało, ale – jak wiadomo – fortuna kołem się toczy. Wszystko wskazuje na to, że los wreszcie się do niego uśmiechnął. Zanim jednak Kroc stanie się inspiracją dla następnych pokoleń innowatorów, będzie musiał podjąć niejedną trudną decyzję…

Gdy zacząłem czytać scenariusz – mówił Keaton – zastanawiałem się, dlaczego nikt wcześniej nie zrealizował tej historii. Przecież to klasyczna, kapitalistyczna, amerykańska opowieść.

Reżyser John Lee Hancock (Ratując pana Banksa) zaznaczał zaś:

Ten film opiera się na barkach Keatona. Jest on obecny niemal w każdej scenie. Wiedziałem, że będzie świetny. Ale on jest jeszcze lepszy, niż sądziłem.

Michael Keaton i Laura Dern podczas kręcenia jednej ze scen w filmie McImperium, fot. Daniel McFadden.

Ray Kroc to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia.

Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

W filmie wyreżyserowanym przez Johna Lee Hancocka według scenariusza Roberta D. Siegela występują poza Michaelem Keatonem również m.in. Nick Offerman, John Carroll Lynch, Linda Cardellini, Patrick Wilson oraz Laura Dern. McImperium pojawi się na ekranach polskich kin 3 lutego 2017 roku

John Carroll Lynch i Nick Offerman jako bracia McDonald, fot. Daniel McFadden.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…