Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reżyser Łotra 1 o pierwotnym zakończeniu filmu 0

Reżyser widowiska Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Gareth Edwards wypowiedział się na temat pierwotnego zakończenia jego najnowszego filmu. Jak się okazuje było ono całkiem inne, niż to co otrzymaliśmy w finalnej wersji. Oczywiście poniżej znajdują się spoilery.

Kino rozrywkowe ma to do siebie, że w większości przypadków kończy się ono wielkim happy endem. Łotr 1 jest pod tym względem całkiem inny. W finałowym akcie filmu giną wszyscy główni bohaterowie historii, co jest ewenementem. Zakończenie z jednej strony niezwykle smutne i pesymistyczne, a z drugiej dające nadzieję Rebelii. Podobno takie były założenia od początku, jednak nie do końca wszystkim to się spodobało i zakończenie filmu zostało napisane jeszcze raz. Edwards ostatecznie jednak dopiął swego i pozwolił swoim postaciom zginąć bohaterską śmiercią.

W pierwszej wersji tego nie było. W scenariuszu. Stwierdziliśmy, że nie możemy tego zrobić, że nie pozwolą nam na to. Musiałem, więc wykombinować coś innego, jednak później zaczęto zadawać pytanie: "Oni muszą zginąć, prawda?". Odpowiadaliśmy: "Tak, możemy to zrobić?". Myśleliśmy, że nie dostaniemy na to zgody, ale Kathy Kennedy i inni przedstawiciele Disneya stwierdzili, że jest to sensowne. Musieli umrzeć skoro nie ma ich w Nowej nadziei. Od tego momentu mieliśmy pozwolenie. Czekałem jednak, aż ktoś powie "Wiecie co? A może nakręcimy jeszcze jedną scenę, w której widzimy, że Jyn i Cassian mają się dobrze i przebywają na innej planecie?". Nikt tak jednak nie powiedział.

wyznał reżyser

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie z pewnością zaskoczy niejednego widza. Film możecie oglądać w polskich kinach.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…