Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Sylwestrowa Noc Filmowa w Kinotece 0

Zapraszamy na najbardziej eklektyczną filmowo noc Sylwestrową! Najważniejsza noc w roku z 4 seansami filmowymi (w tym aż 3 przedpremiery!) i zabawą taneczną z DJ-em!

Warszawska Kinoteka przygotowała dla wszystkich kinomaniaków specjalne wydarzenie – Sylwestrową Noc Filmową. Rozpoczęcie o 18:30 powitaniem Gości, a potem startują 4 seanse filmowe (w tym 3 przedpremierowe). Na Gości czekać także będzie specjalny poczęstunek w atrakcyjnych cenach. A do tego w hallu kina oraz w kawiarniach zabawa taneczna z DJ-em.

A jakie filmy przewidziano w repertuarze?

 • Paterson – najnowszy, czarujący film Jima Jarmuscha. Po obejrzeniu filmu będziecie chcieli nabyć miliony zapałek i założyć własny "sekretny notes" z wierszami pisanymi o codzienności – czy może być lepsza rekomendacja?!
 • Sing – idealny, muzyczny i śpiewający tytuł na noc sylwestrową! Jesteśmy pewni, że razem z bohaterami filmu, będziecie poszukiwać głosu, który ocali teatr, a już na pewno będziecie nucić, mniej lub bardziej głośno, 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które pojawiają się w filmie! Od czego w końcu jest noc sylwestrowa, prawda?

Skrócony plan wieczoru:

 • 18:00 otwarcie kina dla Gości, otwarcie szatni
 • 18:15 – 18:30 otwarcie sal kinowych
 • 18:30 – 18:45 powitanie w sali
 • 18:30 – 18:45 start pierwszych seansów
 • 21:30 start drugich seansów
 • 00:00 przywitanie Nowego Roku lampką szampana
 • 00:30 start trzecich seansów
 • 03:00 start czwartych seansów
 • 05:15 zakończenie sylwestrowego maratonu filmowego

Dodatkowo, aby rozgrzać atmosferę, przez całą sylwestrową noc zapraszamy na zabawę taneczną rozkręcaną przez DJ-a.

Szczegółowy opis poszczególnych pozycji programu:

Honorowy obywatel – (polska premiera planowana na 6 stycznia 2017)

w rolach głównych: Oscar Martínez, Dady Brieva, Andrea Frigerio, Nora Navas

Pisarz, laureat Nagrody Nobla, jedzie po kilkudziesięciu latach do miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela Miasta. Czy powinowactwo z miejscem urodzenia ciągle istnieje, a może różnice nie do pogodzenia spowodują zakłócenie życia miasta?

Oscar Martínez, Dady Brieva i Andrea Frigerio w filmie Honorowy obywatel, fot. Against Gravity.

Paterson – (polska premiera dzień przed Sylwestrem!)

w rolach głównych: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Method Man

Paterson to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca Broken Flowers stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Golshifteh Farahani i Adam Driver w filmie Paterson, fot. Mary Cybulski.

Po prostu przyjaźń – (polska premiera planowana na 6 stycznia 2017)

w rolach głównych: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz, Piotr Stramowski

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady.

Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii Po prostu przyjaźń oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Maciej Zakościelny, Aleksandra Domańska, Marcin Perchuć, Piotr Stramowski i Agnieszka Więdłocha w filmie Po prostu przyjaźń, fot. Next Film.

Sing – (polska premiera planowana na 6 stycznia 2017)

w rolach głównych: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.

Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

WSZYSTKIE PIOSENKI WYKORZYSTANE W FILMIE POJAWIĄ SIĘ W WERSJACH ORYGINALNYCH.

Kadr z animacji Sing, fot. United International Pictures.

Cena biletu:

 • 110 zł dla posiadaczy karty Kinoteka Klub oraz bilety grupowe (od 8 osób) w przypadku zakupu do 24 grudnia 2016 roku,
 • 120 zł bilet normalny w przypadku zakupu do 24 grudnia 2016 roku,
 • 130 zł wszystkie bilety od 25 grudnia 2016 roku.

Brak możliwości rezerwacji miejsc, wyłącznie sprzedaż biletów.

Sprzedaż biletów jest również dostępna na www.kinoteka.pl

Bilety grupowe dostępne są w sprzedaży wyłącznie w kasach kina.

Osoby z biletami kupionymi na Kartę Kinoteka Klub są zobowiązane do posiadania ważnej karty Kinoteka Klub w dniu wydarzenia. Karta będzie sprawdzana przy wejściu. Brak posiadanej karty może spowodować niewpuszczenie na teren kina mimo zakupionego biletu.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…