Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Siedem minut po północy - efekty specjalne na miarę Prometeusza i Życia Pi 0

Przepiękna i poruszająca opowieść o tym, jak przygotować się na utratę bliskiej osoby – Siedem minut po północy, wejdzie na ekrany kin już 25 grudnia. Reżyser filmu J.A. Bayona w jednym z wywiadów wspomina, że będąc dzieckiem miał obsesję na punkcie rysowania, dzięki czemu bardzo zżył się z głównym bohaterem tej produkcji.

Jest nim 10-letni Conor, który aby poradzić sobie z trudami niezwykle brutalnej rzeczywistości jaką są samotność i śmiertelna choroba mamy, rysuje i tworzy w swej wyobraźni postać, który za pośrednictwem niezwykłych opowieści wciąga chłopca w świat, w którym znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

Chciałem pokazać w filmie, że sztuka może leczyć najgłębsze nawet rany, a przez to w pewien sposób zapowiadać to, co nieuniknione – śmierć matki Conora – ale co jednocześnie prowadzi do czegoś zupełnie innego i nieznanego.

podkreśla reżyser

Aby stworzyć niesamowity świat filmu oraz urzeczywistnić opowiadane przez postać historie, J.A. Bayona zwrócił się aż do trzech firm:

- Headless productions to wschodząca gwiazda na rynku animacji, zbierająca pochwały za nadchodzącą animację Trollhunters w reżyserii Guillermo del Toro zrobioną przez Dreamworks dla Netflixa.

- Moving Picture Company, jedna z największych firm zajmujących się efektami specjalnymi na świecie i pierwszy wybór wielu czołowych reżyserów. Na koncie mają takie hity jak: Marsjanin, Życie Pi, Strażnicy Galaktyki czy Prometeusz.

- El Ranchito films, hiszpańska firma która współpracę z reżyserem Siedem minut po północy rozpoczęła już przy jego poprzednim filmie "Niemożliwe". Nagrodzeni ośmioma nagrodami Goya i trzema prestiżowymi nagrodami VES (Visual Effects Society) są najbardziej uznaną hiszpańską firmą od efektów specjalnych. Na koncie mają pracę przy takich produkcjach jak Warcraft: Początek czy Gra o Tron.

Zobacz jak powstawały wyjątkowe animacje do Siedem minut po północy:

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…