widoczny tu i tam. hasam.

Filmowe Podlasie Atakuje na DVD 0

Ukazała się nareszcie długo wyczekiwana kompilacja DVD, zawierająca niezależne filmy, twórców działających w ramach akcji Filmowe Podlasie Atakuje!

Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Powstała na Podlasiu – w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych. Akcja to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej, z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej! FPA! Prezentowana była prawie całym kraju oraz za granicą m.in. Czechy, Niemcy, Ukraina, Łotwa – pokazy odbywały się w ramach festiwali filmowych oraz niezależnych pokazów filmowych.

Kilka słów o zawartości płyty: „Filmowe Podlasie Atakuje!” na płycie DVD to podsumowanie prawie czterech lat naszej działalności, a jednocześnie zaledwie niewielki ułamek bogactwa podlaskiej niezależnej twórczości filmowej. Na płycie znalazły się m.in. filmy takich znanych i nagradzanych twórców, jak: Wojciech Koronkiewicz, Maciej Szupica, Marek Włodzimirow, Ireneusz Prokopiuk, Jacek Kościuszko, Voytek Szczytko oraz młodych nadziei podlaskiego kina niezależnego Agnieszki Chmielewskiej, Pawła Nazaruka i Tomasza Adamskiego, Grupy Przeciąg…

Jednocześnie jest to pionierskie działanie na skalę kraju – profesjonalnie wydana kompilacji dvd prezentująca perełki niezależnego kina z jednego regionu, utrzymana w niezależnymi spontanicznym klimacie!!!

Więcej możecie również przeczytać na ZubrOFFka.FDb.Pl, a także niedługo rozlosujemy kilka płyt między użytkownikami.

Filmowe Podlasie atakuje!Filmowe Podlasie atakuje!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…