Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Lee Daniels wyreżyseruje remake Czułych słówek 0

Lee Daniels, filmowiec mający na swoim koncie Kamerdynera, prowadzi negocjacje w sprawie wyreżyserowania nowej wersji Czułych słówek. Produkcja jest przygotowywana przez studio Paramount Pictures.

To nie koniec ciekawych nowin na temat tego projektu. Rolę główną w filmie miałaby zagrać Oprah Winfrey, która pracowała z Danielsem przy okazji wyżej wspomnianego Kamerdynera. Aktorka wcieliłaby się w postać Aurory Greenway, którą w wersji z 1983 roku zagrała Shirley MacLaine (otrzymała wówczas Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej).

Sam film zdobył aż 11 nominacji, które zamienił w pięć statuetek. Oprócz aktorki pierwszoplanowej, produkcja została wyróżniona w takich kategoriach, jak najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy reżyser (w obu tych kategoriach laureatem został James L. Brooks) oraz najlepszy aktor drugoplanowy (w tej roli wystąpił Jack Nicholson).

Czułe słówka to film oparty o bestsellerową powieść Larry McMurtry. Jest to melodramat z nutką humoru, który pokazuje trudne relacje łączące matkę i córkę oraz niełatwą miłość pomiędzy dwójką osób w średnim wieku. Operatem filmu był Polak, Andrzej Bartkowiak.

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…