Mel Gibson stanie za kamerą Legionu samobójców 2?

Według ostatnich doniesień, studio Warner Bros. jest obecnie w fazie rozmów z Melem Gibsonem w sprawie jego angażu na stanowisko reżysera Legionu samobójców 2. Twórca nie dostał jeszcze żadnej konkretnej oferty, ale zapoznał się już z wstępną wersją scenariusza filmu. Wieści o poszukiwaniach reżysera kontynuacji przygód superzłoczyńców z Gotham systematycznie trafiają do mediów – ostatnie wiadomości dowodziły, że Daniel Espinosa również przeprowadza rozmowy ze studiem w sprawie nakręcenia kontynuacji zeszłorocznego blockbustera.

The Hollywood Reporter poinformował, że Warner Bros. nadal ma w planach realizację Legionu samobójców 2. Równocześnie w kinowym uniwersum DC znajdzie się produkcja skupiająca się na jednej z członkiń niesławnego Suicide Squadu – Harley Guinn pojawi się w Gotham City Sirens. Za kamerą spin-offu stanie reżyser Legionu, David Ayer. Jego angaż jest o tyle ciekawy, że twórca wielokrotnie oskarżał Warner Bros. o zniszczenie jego wizji artystycznej związanej z mroczną konwencją przygód superłotrów. Nie wiadomo jeszcze, który film trafi do kin jako pierwszy, choć wydaje się, że Gotham City Sirens są przygotowane do wejścia na plan zdjęciowy.

Informacje z sierpnia 2016 dowodziły, że David Ayer miał już gotowy scenariusz sequela przygód złoczyńców, a film miał być kręcony na wiosnę bieżącego roku. Z drugiej strony Jai Courtney, wcielający się w Kapitana Bumeranga wyznał, że nie słyszał żadnych wieści odnośnie powstania Legionu samobójców 2.

Jeśli film faktycznie powstanie, angaż Mela Gibsona będzie niezbitym dowodem na hollywoodzką rezurekcję słynnego reżysera i aktora. Po głośny skandalach, twórca odkupił w 2016 swoje winy genialną Przełęczą ocalonych, a współtworzenie kinowego uniwersum DC tylko podkreśli jego pozycję na globalnym rynku kinematograficznym. Czy reżyser Pasji i Bravehearta będzie odpowiedzialny za Legion samobójców 2? Trzeba nadstawiać ucha – kolejne wiadomości powinny uchylić rąbka tajemnicy.

Źrodło: movieweb.com


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów. Redaktor na FDB.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.