Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Natalie Portman w zwiastunie magicznego Planetarium 1

Ta zima bez wątpienia należy do Natalie Portman. Od początku lutego możemy ją oglądać w Jackie, a już 24 lutego do kin trafi Planetarium z kolejną niesamowitą rolą 35-letniej aktorki – pięknego umysłu Hollywood.

Natalie Portman jako Laura Barlow w filmie Planetarium, fot. M2 FILMS.

Natalie Portman jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych aktorek Hollywood. Swoją karierę rozpoczęła już jako jedenastolatka. W jednej z nowojorskich restauracji wypatrzył ją łowca talentów z agencji modelek. Zachwycił się jej urodą i zaproponował kontrakt z marką Revlon. – Ale ja nie chcę być modelką, chcę występować w filmach – odpowiedziała nastolatka i w ten sposób trafiła na swój pierwszy casting… do filmu!

Młodziutka Portman zadebiutowała u Luca Bessona w Leonie zawodowcu i od razu podbiła serca widowni i została zauważona przez Hollywood. Ale nastoletnia Natalie marzyła również o studiach. Przygotowania do egzaminów były dla niej tak ważne, że nie pojawiła się na uroczystej premierze filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, w którym zagrała królową Amidalę. Ciężka praca się opłaciła! Portman dostała się na psychologię na Uniwersytecie Harvard, którą ukończyła z wyróżnieniem.

Nie obchodzi mnie, czy to zniszczy moją karierę. Wolę być kobietą inteligentną niż gwiazdą filmową – mówi sama aktorka i od lat trzyma się tego planu.

Lily-Rose Depp jako Kate Barlow w filmie Planetarium, fot. M2 FILMS.

Zagrała u największych reżyserów: Woody’ego Allena (Wszyscy mówią: kocham cię), Michaela Manna (Gorączka) i Tima Burtona (Marsjanie atakują!). Do roli jest gotowa przejść metamorfozę, wziąć udział w karkołomnych przygotowaniach i zmienić całe swoje życie. By zagrać w filmie V jak Vendetta ogoliła głowę na łyso, przeszła poważną kurację odchudzającą i nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem. Mówi też po francusku, hiszpańsku, japońsku i hebrajsku. Na potrzeby filmu Czarny łabędź Darrena Aronofsky’ego rozpoczęła intensywny trening i przez ponad rok uczęszczała na lekcje baletu.

Na planie Czarnego łabędzia poznała choreografa i tancerza Benjamina Millepieda, którego wkrótce poślubiła. W 2011 roku urodził się ich syn Aleph, a obecnie para spodziewa się drugiego dziecka.

Nagrodzona za rolę w Czarnym łabędziu Oscarem i Złotym Globem aktorka zajmuje się również produkcją i pisze scenariusze. Niedawno zadebiutowała także jako reżyserka. Premiera jej pierwszego filmu, Opowieść o miłości i mroku na podstawie powieści Amosa Oza, odbyła się podczas MFF w Cannes w 2015 roku.

Lily-Rose Depp i Natalie Portman w filmie Planetarium, fot. M2 FILMS.

W Planetarium, za kamerą którego stanęła francuska reżyserka Rebecca Zlotowski, Natalie Portman po raz pierwszy gra w języku francuskim. Na ekranie partneruje jej młodziutka gwiazda Lily-Rose Depp. Aktorki wcieliły się w tajemnicze siostry, które potrafią porozumiewać się z duchami!

Piękne i tajemnicze siostry Laura i Kate posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego (Emmanuel Salinger). Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.

Planetarium trafi do polskich kin już 24 lutego 2017 roku. Poniżej prezentujemy polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…