Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Wielkie kłamstewka już 20 lutego - premiera miniserialu HBO 1

Wyjątkowe kobiety w produkcjach HBO od 18 do 20 lutego w HBO3 i w każdej chwili w HBO GO. Do tego premiera miniserialu HBO Wielkie kłamstewka 20 lutego w HBO.

Reese Witherspoon w serialu Wielkie kłamstewka, fot. HBO.

Nowy miniserial HBO w gwiazdorskiej obsadzie Wielkie kłamstewka zadebiutuje na antenie HBO i w HBO GO w poniedziałek, 20 lutego o godz. 3.00 w nocy – równolegle z premierą amerykańską. W produkcji występują Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley. Z okazji premiery przypomniane zostaną inne produkcje HBO z wyjątkowymi kobietami w rolach głównych. Od 18 do 20 lutego w HBO3 obejrzeć będzie można m.in. Figurantkę, Niepewne, Rozwód, miniserial Olive Kitteridge czy piąty sezon serialu Dziewczyny. Te i wiele więcej produkcji z niezwykłymi bohaterkami można oglądać także online w serwisie HBO GO.

Nowy siedmioodcinkowy miniserial HBO oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule oczami trzech kobiet opowiada o pozornie idealnym życiu na amerykańskich przedmieściach. W spokojnym, nadmorskim miasteczku pełnym ukrytych konfliktów i pilnie strzeżonych tajemnic dochodzi do tragedii, co uruchamia lawinę podejrzeń i spekulacji. Pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły. Produkcja podejmuje temat mitu perfekcyjnego rodzinnego życia i sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw i przyjaźni.

Alexander Skarsgård i Nicole Kidman w serialu Wielkie kłamstewka, fot. HBO.

W główne role kobiet, w których pozornie idealnym życiu nic nie jest takie, jakim się wydaje, wcielają się wyróżniona Nagrodą Akademii Reese Witherspoon (Spacer po linie), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny) i nominowana do nagrody Złotego Globu i nagrody SAG Shailene Woodley (Spadkobiercy). Partnerują im Alexander Skarsgård, Laura Dern, Zoë Kravitz, Adam Scott, James Tupper i Jeffrey Nordling. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy David E. Kelley (Gdzie diabeł mówi dobranoc, Prawnicy z Miasta Aniołów, Kancelaria adwokacka i Ally McBeal).

Premiera nowego miniserialu HBO Wielkie kłamstewka odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego o godz. 3.00 w nocy w HBO, równolegle z premierą amerykańską. Następna emisja w HBO odbędzie się również w poniedziałek o godz. 20.10, a także o 21.00 w HBO3. Kolejne odcinki co poniedziałek w HBO, a powtórki w środy.

Shailene Woodley, Reese Witherspoon i Nicole Kidman w serialu Wielkie kłamstewka, fot. HBO.

W związku z premierą Wielkich kłamstewek w dniach od 18 do 20 lutego w HBO3 pojawią się inne seriale HBO z wyjątkowymi kobietami w rolach głównych. Wszystkie produkcje HBO można oglądać bez ograniczeń w HBO GO.

W sobotę, 18 lutego widzowie obejrzeć będą mogli m.in. dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu serialu Figurantka o losach Seliny Meyer, która chce zrobić w polityce coś znaczącego, unikając gierek i układów, w które na co dzień uwikłany jest Waszyngton. Na sobotę zaplanowana jest także emisja dwóch odcinków serialu Niepewne, opowiadającego o zmaganiach z życiem mieszkającej w Los Angeles, dwudziestokilkuletniej Afroamerykanki. Mimo chronicznego braku pewności siebie dziewczyna stara się żyć po swojemu i nie zwracać uwagi na ograniczające konwenanse. W ten sam dzień wyemitowany zostanie również cały sezon nowego serialu HBO Rozwód z Sarah Jessicą Parker w roli dojrzałej kobiety, która postanawia rozstać się ze swoim mężem. Miłośnicy rodzimych produkcji będą mogli obejrzeć natomiast maraton wybranych odcinków trzeciego sezonu polskiej produkcji HBO Bez tajemnic, którego bohaterką jest Małgorzata (w tej roli Magdalena Popławska) – odnosząca sukcesy trzydziestolatka, która nie radzi sobie z emocjami.

W niedzielę, 19 lutego w HBO na widzów czekają dwa odcinki serialu Iluminacja ze znakomitą Laurą Dern w roli Amy, która próbuje zmienić swoje życie. Następnie będzie można obejrzeć wszystkie odcinki miniserialu HBO Olive Kitteridge z rewelacyjną Frances McDormand w roli nauczycielki matematyki z małego miasteczka o ciętym humorze i surowym usposobieniu, ale jednocześnie wielkim sercu. Fani Dziewczyn w niedzielę przypomnieć będą mogli sobie cały piąty sezon serialu, a także obejrzeć pierwszy odcinek finałowego sezonu, którego premiera odbyła się w tym tygodniu.

W poniedziałek, 20 lutego premierę miniserialu Wielkie kłamstewka poprzedzą m.in. dwa odcinki serialu Wielki powrót z Lisą Kudrow. Wciela się ona w rolę Valerie, niegdyś popularnej aktorki telewizyjnej, która za wszelką cenę pragnie wrócić na wizję i decyduje się na udział w nowym reality show, gdzie na planie kamery będą śledzić każdy jej ruch. HBO3 przypomni także widzom miniserial Mildred Pierce z Kate Winslet w roli matki dwóch córek, która po rozstaniu z mężem jest zmuszona utrzymywać rodzinę. Zatrudnia się w niewielkiej restauracji, a wkrótce potem zaczyna nią zarządzać i mimo szalejącego kryzysu – rozwijać interes.

Miniserial HBO Wielkie kłamstewka będzie również dostępny w HBO GO – premierowy odcinek od 20 lutego, a bez opłat od 21 lutego. Wszystkie seriale, które od 18 do 20 lutego obejrzeć będzie można w HBO3 również są dostępne w serwisie HBO GO, w zakładce Seriale w dobrym stylu.

Pierwsze odcinki seriali HBO można oglądać bez opłat i abonamentu.

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź miniserialu Wielkie kłamstewka:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…