Najbardziej rentowne gwiazdy Hollywood 0

Matt Damon, niespodziewanie jest najbardziej rentowny, bo za jednego dolara można zarobić na nim, aż 29.

Chociaż zawsze krok za najpopularniejszymi aktorami Hollywood Matt Damon, to zawsze dobra inwestycja. Najbardziej opłacalni aktorzy, to ranking, gdzie przelicza się stosunek wynagrodzenia dla aktora do przychodów, jakie później osiąga film. Damon'a już niedługo będziemy mogli oglądać w trzeciej części Ultimatum Bourne'a. Dla przykładu za pierwszą część aktor zainkasował honorarium w wysokości $10M a film zarobił z samej sprzedaży biletów kinowych na świecie $214M. Pierwsze dwie części zarobiły 850 mln.

Matt Damon w filmie Ultimatum Bournea 2007Matt Damon w filmie Ultimatum Bournea 2007

Drugie miejsce zajął Brad Pitt ($24 za dolara), który wprawdzie za udział w filmie Thelma & Louise wziął jedyne 6 tys. dolarów, ale za Ocean's Eleven już 30 mln. Za ten sam film Matt Damon na swoje konto dopisał jedyne $5M. Można, więc przypuszczać, że miało to duży wpływ na ranking. Na trzecim miejscu Johnny Depp razem Vince'em Vaughnem ($21 za dolara), który chyba najbardziej był znany, kiedy był chłopakiem Jennifer Aniston.

Nie może, więc dziwić która aktorka znalazła się najwyżej na liście dochodowych inwestycji. Skoro drugie miejsce zajmuje jej ex-mąż a trzecie ex-chłopak, to piąta może być tylko Jennifer Aniston ($17 za dolara). Wyprzedziła w rankingu Angeline Jolie, czyli obecną żonę swojego ex-męża o dwa dolary. Wydaje się więc, że wszystko zostaje w rodzinie.

Wielkie gwiazdy: Tom Cruise ($12), Tom Hanks ($11) czy Will Smith ($10) znalazły się poza pierwszą dziesiątką, przynosząc 10-15 dolarów zysku za każdy dolar wynagrodzenia. Okazało się również, że mniej opłacalne jest zatrudnianie komików jak Adam Sandler ($9) czy Jim Carrey ($8). Tłumaczy się to tym, że filmy z ich udziałem bawią amerykańską publiczność, ale notują słabsze wyniki poza granicami USA.

Pierwsza dziesiątka:

1. Matt Damon

2. Brad Pitt

3. Vince Vaughn & Johnny Depp

5. Jennifer Aniston

6. Angelina Jolie

7. Renee Zellweger

8. Reese Witherspoon

9. Ben Stiller

10. Sandra Bullock.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…