Złote Maliny 2017 rozdane! Zobaczcie, kto w tym roku otrzymał niesławną nagrodę filmową

Jak w każdym roku, także i w 2017 na dzień przed Galą wręczenia Oscarów Fundacja Złotej Maliny ogłosiła światu laureatów 37. rozdania niesławnych nagród filmowych. Wśród tytułów takich jak Bogowie Egiptu, Co ty wiesz o swoim dziadku? czy Dzień Niepodległości: Odrodzenie dwie produkcje okazały się być największymi kinematograficznymi koszmarami roku 2016, zgarniając po 4 Złote Maliny na głowę. Panie i Panowie, brawa dla Batmana v Supermana oraz Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party.

NAJGORSZY FILM:
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

NAJGORSZY AKTOR:
Dinesh D'Souza jako on sam – Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

NAJGORSZA AKTORKA:
Becky Turner jako Hillary Clinton – Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:
Jesse Eisenberg jako Lex Luthor – Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:
Kristen Wiig jako Alexanya Atoz – Zoolander 2

NAJGORSZY EKRANOWY DUET:
Ben Affleck i jego BFF (Baddest Foe Forever), Henry CavillBatman v Superman: Świt sprawiedliwości

NAJGORSZY REŻYSER:
Dinesh D'Souza i Bruce Schooley – Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

NAJGORSZY SCENARIUSZ:
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

NAJGORSZY PREQUEL, REMAKE, RIP-OFF LUB SEQUEL:
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

NAGRODA ODKUPIENIA:
Mel Gibson – w ramach przeprosin za nominację w 2014 w kategorii najgorszego aktora drugoplanowego oraz za podziw wobec jego nowej produkcji, Przełęczy ocalonych.

Wszyscy fani Marvela powinni uczcić tegoroczną Galę wręczenia Złotych Malin. Z drugiej strony zastanawiający jest fakt, dlaczego jury skupiło się jedynie na Batmanie v Supermanie, nie nagradzając równie nieudolnego Legionu samobójców – w końcu oba widowiska nominowane zostały w licznych kategoriach. Czy taki obrót sprawy będzie miał wpływ na rozwój kinowego uniwersum DC?

Kolejnym filmem, srogo zbesztanym podczas 37. edycji wręczenia Złotych Malin, był subiektywny dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party. Film, wyprodukowany na potrzeby zeszłorocznego wyścigu po fotela prezydenta USA, okazał się żałosną laurką zaadresowaną do popleczników Donalda Trumpa. Hollywood nie popiera działań i światopoglądu obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – reakcja na film mogła być więc tylko jedna. Produkcja nie doczekała się polskiej dystrybucji, jednak rodzimi kinomani, którzy jakimś cudem zdecydowali się na seans Hillary's America, opisują go jako zachodniego odpowiednika Smoleńska. Dokument gnębiący amerykańskich demokratów również wyróżnia się łopatologią przekazu i jednostronnym nastawieniem wyłącznie na prawdę reprezentowaną przez twórców produkcji.

Źrodło: comingsoon.net


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów. Redaktor na FDB.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.