Ruszają zdjęcia do Lejdis 0

Twórcy komedii Testosteron – Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz – zaczynają prace nad kolejnym filmem. Bohaterkami komedii pt. Lejdis będą młode kobiety mające duże problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem, świata mężczyzn. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w czwartek.

Cztery główne bohaterki zagrają Anna Dereszowska, Magdalena Różczka, Edyta Olszówka i Izabela Kuna. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Piotr Adamczyk, Jan Englert, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka, Tomasz Kot, Borys Szyc, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, Robert Więckiewicz i Dominika Kluźniak.

Kadr z filmu Testosteron 2006Kadr z filmu Testosteron 2006

Jak poinformowali twórcy filmu na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, komedia Lejdis będzie miała premierę kinową 1 lutego 2008 r. Reżyserią filmu zajmie się Konecki, scenariusz napisał Saramonowicz wspólnie z czterema kobietami. Zdjęcie będą kręcone w Warszawie i Brukseli.

Tematem Testosteronu były męskie próby zrozumienia kobiet. Lejdis będzie filmem poświęconym kobietom. Dlaczego nie otrzyma tytułu Progesteron lub Estrogen? Dlatego, że komedia będzie inspirowana autentycznym internetowym blogiem, o adresie www.lejdis.pl, i w tytule wykorzystano fragment tego adresu – wyjaśnił Konecki.

Na blog lejdis natrafił przypadkowo Saramonowicz, miłośnik surfowania po internecie. Blog ten pisało wspólnie kilka kobiet, które później, na prośbę Saramonowicza, pomogły w tworzeniu scenariusza komedii Lejdis. – W internetowych dialogach znalazłem coś, co mnie rozbawiło, a zarazem odkryło przede mną prawdziwie kobiecy sposób widzenia świata – wyjaśnił Saramonowicz.

Głównymi bohaterkami będą cztery zaprzyjaźnione kobiety – dwie mężatki, rozwódka i singielka – które żyją w dużym mieście, są wyzwolone i nowoczesne, ale mają spore kłopoty ze zrozumieniem mężczyzn i ułożeniem sobie z nimi życia. Film opowie o dwunastu miesiącach z ich życia.

Olszówka zagra Łucję, samotną matkę, nauczycielkę biologii, która zazwyczaj wiąże się z niewłaściwymi facetami. Dereszowska wcieli się w Korbę, seksowną korektorkę z kobiecego pisma. Różdżka wystąpi jako Monia – rozpieszczona, lecz nie do końca szczęśliwa żona milionera. Kuna zagra Gośkę, prawniczkę zatrudnioną w Ministerstwie Rolnictwa, żonę polskiego europosła.

W roli polskiego europosła publiczność zobaczy Adamczyka. Eurodeputowanego – ale z Węgier – zagra również Kot. Stenka wystąpi w roli toksycznej matki, a Więckiewicz w roli kuratora oświaty o nazwisku Dywanik, niepoprawnego playboya. Karolak będzie w filmie ortopedą.

Za kostiumy aktorów będzie odpowiadać Dorota Roqueplo, która pracowała na planach Mojego Nikifora Krzysztofa Krauzego i Placu Zbawiciela Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…