Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Porażające wpływy Pięknej i Bestii na świecie 1

Piękna i Bestia nie tylko podbiła kina w Ameryce, ale także w krajach na świecie. Najnowsze dzieło Walta Disneya było absolutnie numerem jeden i zarobiło wielkie pieniądze.

Produkcja w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała kwotą 170 mln dolarów, co jest oczywiście najlepszym otwarcie w historii marca, jeśli chodzi o tamtejszy box office. Równie okazała jest kwota z reszty świata. Od czwartku produkcja zdołała zgarnąć na innych kontynentach 180 mln dolarów! Sprawia to, że wytwórnia może się cieszyć z najlepszego otwarcia, jeśli chodzi o wszystkie filmy live-action, które w ostatnich latach powstały na podstawie filmów animowanych. Niestety nie udało się przeskoczyć Batmana i Supermana. Widowisko Warner Bros. Pictures wciąż jest liderem, jeśli chodzi o marcowe otwarcie za granicami USA.

Oczywiście najwięcej pieniędzy przybyło z Chin, gdzie Piękna i Bestia zdeklasowali rywali. Ba! Film może pochwalić się najlepszym otwarciem w historii aktorskich produkcji Disneya na chińskim rynku. Obraz zadebiutował tam z wynikiem 44,8 mln dolarów. Kolejnymi rynkami, gdzie superprodukcja znakomicie się sprzedała były: Wielka Brytania (22,8 mln), Korea Południowa (11,9 mln), Meksyk (11,6 mln), Niemcy (10,7 mln), Brazylia (10,4 mln), Włochy (7,6 mln), Rosja (6 mln), Filipiny (5,9 mln), Hiszpania (5,8 mln), HongKong i Indonezaja (po 3,2 mln).

Tym samym film ma już na swoim koncie niesamowite 350 mln dolarów! Miliard wydaje się być pewny.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MARTIN007 2017-03-20

NIE MA CO DZIWIĆ SIĘ,OSTATNIE FILMY A RACZEJ ODGRZEWANE PRODUKCJĘ DISNEYA PODANE W MAGICZNEJ OPRAWIE WIZUALNEJ PRZYCIĄGAJĄ LUDZI DO KIN.ABY JESZCZE RAZ PRZEŻYĆ STARĄ HISTORIĘ OD NOWA.

Proszę czekać…