Cannes 2017: „Koniec widzenia” powalczy o Złotą Palmę

kadr z filmu Koniec widzenia

15 minutowy film absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Grzegorza Mołdy pod tytułem Koniec widzenia ( Time to Go) powalczy o nagrodę główną w kategorii filmów krótkometrażowych na tegorocznym Festiwalu w Cannes.

Obraz młodego twórcy z Włoszczowy znalazł się wśród dziewiątki faworytów. Na festiwal zgłoszono ponad 4 tysiące filmów. Oprócz polskiego dzieła o Złotą Palmę powalczą także produkcje między innymi z Chin, Kolumbii, Finlandii, Francji, Iranu, Szwecji, USA.
Koniec widzenia przedstawia historię młodej dziewczyny, która kocha motoryzację i pracuje w warsztacie samochodowym swojego ojca. Pewnego dnia jej chłopak zostaje aresztowany, a ona sama stanie przed największymi dylematami w jej życiu.

To już drugi w historii polskiej kinematografii krótkometrażowy film, który ma szansę na nagrodę na tym festiwalu, pierwszym był także zrealizowany przez Gdyńską Szkołę Filmową w 2013 film Olena w reżyserii Elżbiety Benkowskiej. Festiwal w Cannes rozpocznie się 17 maja. Zwycięzcę w kategorii krótkich filmów wytypuje międzynarodowe jury, którego przewodniczącym będzie rumuński reżyser Cristian Mungiu, laureat głównej nagrody w tamtym roku za swój film Egzamin. Zwycięzcę poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 28 maja. Pozostaje nam trzymać kciuki.

Źrodło: http://film.wp.pl


Emilka Szara
Lubię kino, koty i Bjork. Moje recenzje ukazywały się na filmwebie, grupa w której adminuję https://www.facebook.com/groups/796468253741955/?fref=ts , moje blogi filmowe zapraszam : https://www.facebook.com/kinoholik , http://zwariowaniecfilmowy.blog.pl/