Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl.

Michael B. Jordan i Michael Shannon spalą książki w nowej wersji Fahrenheit 451 0

HBO ogłosiło angaże do nowej wersji Fahrenheit 451. W filmie na podstawie prozy Raya Bradbury’ego ujrzymy Michaela B. Jordana i Michaela Shannona.

Film przedstawi pesymistyczną wizję przyszłości, w którym media działają jako środek nasenny, wiedza historyczna jest zabroniona, a książki palone przez "strażaków". Michael B. Jordan wcieli się w młodego palacza lektur, który wyłamuje się z dotychczasowego stylu życia i rusza w bój z mentorem i dowódcą straży, Beattym (w tej roli Michael Shannon), próbując ocalić swoje człowieczeństwo.

Powieść Raya Bradbury’ego doczekała się dotychczas tylko jednej adaptacji filmowej z 1966, wyreżyserowanej przez samego Françoisa Truffauta. Dodatkowo w 1986 roku powstała przygodowa gra tekstowa, wypuszczona na rynek PC.

Fahrenheit 451 będzie kolejnym filmem z prestiżowego cyklu produkowanego przez HBO i emitowanego na HBO Films. Pierwszą produkcją tego typu jest debiutujące w najbliższy weekend Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks, w którego obsadzie znalazła się Oprah Winfrey.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…