Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl.

Carrie Fisher pomogła napisać scenariusz do Ostatniego Jedi! 0

W Orlando trwa największa uroczystość związana z Gwiezdnymi Wojnami – Star Wars Celebration. Wśród ogólnej ekscytacji dotyczącej planów na kolejne części franczyzy nie mogło zabraknąć też smutnych momentów związanych z pożegnaniem odtwórczyni roli księżniczki Lei, Carrie Fisher. Rian Johnson ujawnił nawet, że aktorka pomogła napisać mu scenariusz Epizodu VIII!

Carrie Fisher, prócz talentu aktorskiego, w środowiskach filmowych znana była również jako zdolna pisarka i autorka cenionych scenariuszy. Oto, co powiedział Rian Johnson tuż po oficjalnym pożegnaniu artystki:

To było tak poruszające pożegnanie… Nie wiem, czy jestem w stanie dodać coś jeszcze od siebie. Kocham ją tak bardzo… Uwielbiam ją. Łączę się z nią przede wszystkim jako pisarz. Jest znakomitą i niezwykle błyskotliwą autorką. Przychodziłem do jej domu, siadaliśmy na łóżku i przez kilka godzin przeglądaliśmy scenariusz. To było coś, jak strumień świadomości, poezja jazzu, improwizowane sesje – nanosiłem każdą zmianę, zaproponowaną przez Carrie. Po sześciu godzinach pracy zamienialiśmy ze sobą cztery słowa, oczyszczając się z dotychczasowych myśli… To było niezwykłe.

Carrie Fisher była znana w środowisku jako recenzentka scenariuszy. Nanosiła zmiany m.in. na skrypt Krzyku 3, Bohatera ostatniej akcji, Hooka i Zakonnicę w przebraniu. Ponadto aktorka pisała również książki oraz scenariusze do m.in. Młodego Indiany Jonesa i Roseanne.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi trafią na ekrany kin 14 grudnia bieżącego roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…