Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Startuje Filmkrytyk - agregator recenzji filmowych 3

Z pewnością nie raz zdarzyła się Wam sytuacja, że nie mogliście zdecydować się na jaki film wyskoczyć wieczorem z grupką znajomych. Zapewne niektórzy z Was nie potrafili wybrać odpowiedniego tytułu na randkę ze swoją drugą połówką. Ale wiecie co? Dzięki portalowi Filmkrytyk.pl już niebawem ten problem może zniknąć.

Filmkrytyk.pl to agregator recenzji filmowych, gdzie na podstawie wystawionych ocen przez poszczególnych recenzentów i krytyków wyciągana jest średnia. Dzięki niej w łatwy sposób można dowiedzieć się, który film jest warty naszej uwagi, a który lepiej omijać szerokim łukiem.

Premier kinowych w naszym kraju jest tak wiele, że tego typu agregator to bardzo pomocne urządzenie, które pomoże z pewnością niejednemu z Was.

Za granicą jest wiele serwisów agregujących recenzje. W naszym kraju ten rynek dopiero raczkuje i chcieliśmy także być jego częścią. Chcemy ułatwić ludziom dokonanie wyboru: czy warto iść na dany film do kina czy nie. Zbierając wszystkie recenzje w jedno miejsce możemy wyciągnąć średnią wszystkich tekstów, co z pewnością pomoże kinomanom w naszym kraju.

mówi założyciel portalu, Grzegorz Derebecki

Na świecie takie portale, jak Rotten Tomatoes czy Metacritic są niezwykle popularne. Teraz także w Polsce, rodzimi kinomaniacy będą mieli możliwość korzystania z podobnej bazy.

W ułatwieniu wyboru tytułu mają pomóc nie tylko suche liczby, ale także warstwa kolorystyczna, gdzie odpowiedni kolor sugeruje czy dany film jest warty uwagi. W przypadku zielonego mamy do czynienia z pozytywnymi ocenami i recenzjami. Kolor żółty jest neutralny, a czerwony to filmy z oceną negatywną.

Filmkrytyk.pl daje możliwość rozwoju mniejszym portalom oraz blogom. W agregatorze swoje recenzje mogą promować także zwykli blogerzy, co z pewnością jest wielką okazją dla ludzi lubiących pisać o kinie, ale niestety musieli pójść inną drogą zawodową, aniżeli krytyka filmowa.
To także miejsce, dzięki któremu poszczególni krytycy i recenzenci będą mogli pochwalić się swoim dorobkiem. Filmkrytyk.pl może być traktowany, jako swoista wizytówka wykonanej przez siebie pracy.

Jako portal FDB chcieliśmy poinformować, że niebawem dodamy możliwość sprawdzenia oceny bezpośrednio na stronie filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Urbino 2017-05-16

Wygląda jak nowy Filmweb.

Grzegorz Derebecki Urbino 2017-05-16

@Urbino bez przesady nie ma tyle wodotrysków :)

Sebioslaw 2017-05-16

Ciekawie się zapowiada. Zastanawia mnie na jakich zasadach to będzie działało, bo szczerze powiedziawszy z Metacritic czy Rotten nie korzystam.

Emilka Szara Sebioslaw 2017-05-17

@Sebioslaw to jest strona taka która skupia wiele recenzji filmowych do danego filmu i wylicza jakby średnią ocenę dla tego filmu i wtedy np mniej wiecej wiesz czy iść na ten film czy też nie.

Proszę czekać…