Powstanie nowa animacja o Asterixie i Obelixie!

SND wyprodukuje nową animację opowiadającą o przygodach dwóch dzielnych Gallów. Jej tytuł to The Secret of The Magic Potion. Produkcja powstanie dzięki korzystnej współpracy SND z wydawcami Asterixa i Obelixa. Kooperacja zaowocowała już udanym Osiedlem bogów z 2014 roku.

Fabuła filmu opowie o poszukiwaniach młodego druida, który jest godzien poznać tajemnicę magicznego napoju, pozwalającego bronić się osadzie Gallów przed Rzymianami. Dotąd sekret eliksiru dodającego siłę posiadał jedynie Panormaiks, jednak złamał on nogę, spadając z drzewa podczas zbierania jemioły. Co ciekawe, będzie to druga animacja po 12 pracach Asterixa, nie bazująca na historii zawartej w komiksach.

Chcemy rozwinąć emocjonalną stronę naszych bohaterów. Pragniemy dostosować naszą przygodę do uniwersum Asterixa, tak, by była zgodna z konwencją komiksów.

Twórców nowych przygód Asterixa i Obelixa zachwalał członek M6 Studio, Bony Philippe:

Louis ma niesamowite oko do wyłapywania szczegółów i świetne poczucie humoru sytuacyjnego; Alexandre [Astier] posiada niesamowite wyczucie tekstu i wrodzony talent do pisania dialogów.

Data premiery animacji CGI pozostaje nieznana.

Źrodło: screendaily.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji. Redaktor naczelny od działu kultury na Pikio.pl.